poniedziałek, 13 kwietnia 2015

Kate Elliott - Książę psów

Email Edytuj post

 Kate Elliott - Książę psów


Kate Elliott - Książę psów

 Autor: Kate Elliott
Tytuł: Książę psów
Cykl: Korona gwiazd (tom 2)
Wydawnictwo: Zysk i S-ka
Data wydania: 2014
Liczba stron: 608
Ocena: 5/6

"Książę psów" autorstwa Kate Elliott, zabiera nas ponownie do magicznej krainy ogarniętej wojną i intrygami. Autorka to istna czarodziejka słów, malująca przed czytelnikami oryginalny świat fantasy. Mieszanka przygody, magii i humoru, której wręcz nie sposób się oprzeć. Z przyjemnością powracam do zaskakującego i intrygującego świata, który po poprzedniej lekturze na długo zapadł mi w pamięci. 

Król Wendaru Henryk wraz ze swymi ludźmi, toczy mordercze boje walcząc ze zbuntowaną szlachtą, która próbuje przejąć władzę. Eikowie okupują Gent, a nasi bohaterowie toczą nierówną walkę z silniejszym przeciwnikiem. Liath, Alain, Sanglant oraz Piąty Syn. Zmagają się z przeciwnościami losu i zdawałoby się niezwyciężonym przeciwnikom. Sanglant został pojmany przez Eików, próbuje zachować ostatnie pokłady świadomości. Liath uważa go za zmarłego i boryka się z demonami własnej przeszłości. Wojna z Eikami wciągnęła Alaina w sam środek konfliktu, choć tak bardzo pragnął pokoju. Na rozkaz ojca Piąty Syn zbiera armię Eików, jako potomek wodza zamierza wypełnić swe przeznaczenie. Komu uda się wyzwierzyć i wyjść zwycięsko z morderczych starć? Kto zapłaci najwyższą cenę?   

Przygody Liath i Sanglanta są porywające i ekscytujące, pokochałem powieść od samego początku, powieść wciąga za każdym tomem aż do ostatniej strony. Po raz drugi spotykamy naszych bohaterów. Drugi tom to przede wszystkim wartka akcja i emocjonujące intrygi, które przyprawiają o mocniejsze bicie serca. Książka pełna jest miejsc niezapomnianych, magicznych i intrygujących. Autorka po raz kolejny pokazuje nieograniczone możliwości swojej wyobraźni. Bohaterowie nie mają czasu na spokojny sen, każde niebezpieczeństwo przyciąga większe, a każda następna przeszkoda jest bardziej niebezpieczna i zapierająca dech w piersiach. Książka to kawał dobrej fantasty z ciekawym światem, bohaterami gotowymi poświęcić się dla sprawy, szybka akcją oraz wciągającą fabułą. "Książę psów", jest to bardzo udana kontynuacja epickiego cyklu, powieść wciąga do ostatniej strony nie zostawiając miejsca na nudę. Zakończenie jest bardzo zaskakujące i niespodziewane. Z zapartym tchem zabieram się za lekturę kolejnego tomu.

"Książę psów" to moim zdaniem książka bardzo dobra, napisana ciekawym i barwnym językiem. Cały cykl wciągnął mnie bez reszty. Na pewno wrócę jeszcze nie raz do lektury powieści tej autorki. Zakończenie jest wzruszające i zaskakujące, akcja cały czas toczy się w szybkim tempie, trzyma nas w napięciu aż do samego końca. Jak najbardziej polecam.

Za możliwość przeczytania i zrecenzowania tejże książki serdecznie dziękuję 
Wydawnictwu Zysk i S-ka

Wydawnictwo Zysk i S-ka
3 komentarze
Gerroor Ged pisze...

Lubię takie pozycje, może być to dobra książka. Lecz muszę na początku zabrać się za pierwszy tom :)

Cresto Mix pisze...

Nie słyszałem jeszcze o tym cyklu, ale chętnie przeczytam. Może mi się spodoba.

Ricardo Allba pisze...

Niezwykle ciekawa książka. Zapowiada się wspaniale!