poniedziałek, 13 kwietnia 2015

Kate Elliott - Głaz gorejący

Email Edytuj post

 Kate Elliott - Głaz gorejący


Kate Elliott - Głaz gorejący

Autor: Kate Elliott
Tytuł: Głaz gorejący
Cykl: Korona gwiazd (tom 3)
Wydawnictwo: Zysk i S-ka
Data wydania: 2014
Liczba stron: 875
Ocena: 5/6

"Głaz gorejący" to trzeci tom monumentalnego cyklu fantasy, który został opisany z niezwykłym rozmachem i starannością. Pisarka dobrze już znana większości fanów fantasy, porywa ponownie w odmęty swej twórczości. Czy i ten tom jest również godny uwagi? Zapraszam do recenzji. 

Chaos ogarnia krainy Wendaru i Varre, Liath wraz z Sanglantem nigdzie nie może znaleźć na prawdę bezpiecznego miejsca. Spodziewając się dziecka, Liath zastanawia się jak pogodzić macierzyństwo oraz rodzinne życie z otworzoną na oścież drogą do królestwa Aoi, Zaginionych. Zmagając się z kuszącym zaklęciem magii nie zdaje sobie sprawy z nadchodzącego kolejnego zagrożenia. Matka Sanglanta niespodziewanie powraca, aby odszukać syna, którego porzuciła jako niemowlaka. Ludzie cierpią z powodu wojny między królestwami, a najazdy bezlitosnych Eików i Qumanów dolewają oliwy do ognia. Losy ludzi uwikłanych w ten morderczy konflikt ważą się, z każdą upływającą chwilą. Czy będą potrafili odnaleźć się w świecie gdzie każdy może być ich wrogiem?               

Realia powieści są intrygujące, barwne i ciekawe. Na końcu książki została umieszczona mapka, która pozwala lepiej odnaleźć się w realiach lektury. Tak jak i drzewo genealogiczne władców, pozwala lepiej wszystkich zapamiętać. Akcja powieści toczy się na wielu płaszczyznach, prezentowana jest z kilku perspektyw, obfita w liczne szczegóły i detale. Pomysł autorki na świat opanowany przez wielkie moce, a także zamysł wojny jest całkiem ciekawy. Klimat jaki panuje w książce, pełen magii i wojny jest niesamowity i porywający. Postać Liath bardzo mi się spodobała, podczas lektury bardzo zżyłem się z tą bohaterką. Kraina opisywana przez autorkę jest tajemnicza i malownicza, jednak panujące w niej okrucieństwo zmienia cały obrazek na bardziej mroczny i ponury. Zakończenie książki jest ciekawe, pozostawia lekki niedosyt i chęć na większą dawkę lektury. Po czytaniu tej pozycji nabrałem jeszcze większego szacunku i podziwu do Pani Kate Elliott, z przyjemnością przeczytam jeszcze kolejną książkę z pod jej pióra.

"Głaz gorejący" prezentuje się bardzo ciekawie i porywająco, wciąga już od samego początku. Lektura w pełni mnie usatysfakcjonowała, historia była przedstawiona bardzo ciekawie, szybka akcja sprawiła, że książkę czytało się bardzo sprawnie. Sam pomysł jest bardzo ciekawy, zrealizowany bardzo profesjonalnie i skrupulatnie. Książka napisana jest ciekawym i lekkim językiem, dzięki czemu wsiąka się w nią na dobre. Gorąco polecam.

Za możliwość przeczytania i zrecenzowania tejże książki serdecznie dziękuję 
Wydawnictwu Zysk i S-ka

Wydawnictwo Zysk i S-ka
2 komentarze
Allek Gonrovi pisze...

Książka zdecydowanie dla mnie, dużo walki i magi. Rewelacja :D

Yuri Ossaka pisze...

Książka świetna, polecam wszystkim:)