środa, 25 lutego 2015

Paulina Hendel - Tropiciel. Zapomniana księga 2

Email Edytuj post

 Paulina Hendel - Tropiciel. Zapomniana księga 2


Paulina Hendel - Tropiciel. Zapomniana księga 2

Autor: Paulina Hendel
Tytuł: Tropiciel. Zapomniana księga 2
Cykl: Zapomniana księga (tom 2)
Wydawnictwo: Nasza Księgarnia
Data wydania: 2014
Liczba stron: 544
Ocena: 5/6


"Tropiciel. Zapomniana księga 2" zabiera nas po raz kolejny do mrocznego, opanowanego przez demony świata. Gdzie ludzie walczą o przetrwanie. Autorka oddaje w ręce czytelników książkę napisaną lekką i ciekawa prozą, gdzie liczne wątki fabularne wciskają w fotel co i rusz szybką, peszącą akcją.

Przenosimy się do Paryża, gdzie Hubert budzi się po skutkach tragicznej wyprawy po zdobycie księgi. Szansa na uratowanie sypiącej się cywilizacji jeszcze nie przepadła na dobre więc nasz bohater nie poddaje się i próbuje uratować świat. Aby unicestwić demony musi koniecznie zdobyć potężną księgę, która pomoże mu w walce z tymi niegodziwymi stworzeniami. Tylko czy w końcu mu się to uda?

Powracamy do post-apokaliptycznej rzeczywistości, którą autorka wykreowała nad wyraz realistycznie. Jest to książka, którą wręcz się pochłania dzięki szybkiej akcji i ciekawym zwrotom fabularnym. Postać Huberta można polubić, przez co jeszcze mocniej śledzi się jego pełne niebezpieczeństw przygody. Jak w poprzednim tomie jest to dobra proza, lekka i barwna sprawiająca przyjemność z czytania. Zaskakujące wątki dodają lekturze lekkości, co sprawia, że przez czytanie wręcz się przelatuje. Jeżeli spotkam kolejną książkę autorki na pewno po nią sięgnę.

"Tropiciel. Zapomniana księga 2" nie zawiodła mnie, to ciekawa kontynuacja zawierająca wiele akcji i niebanalnych bohaterów. Oby więcej takich książek na naszym polskim rynku wydawniczym. Paulina Hendel spisała się znakomicie i zaserwowała mi miły czas nad książką. Jak najbardziej polecam.

 Za możliwość przeczytania i zrecenzowania tejże książki serdecznie dziękuję 
wydawnictwu Nasza Księgarnia:

Wydawnictwo Nasza Księgarnia
5 komentarzy
Claudia de Rodrigez pisze...

Ciekawa recenzja, zainteresuję się tą pozycją ;).

Anne Heronton pisze...

Kiedyś z chęcią po nią sięgnę.

Koletea Mims pisze...

Chętnie się zapoznam z tą serią :D

Happy Makane pisze...

Może być ciekawa, na pewno się na nią połaszczę.

Almead Alrack pisze...

Demony to jest to, co misie lubią najbardziej :P