czwartek, 26 lutego 2015

Brandon Mull - Pozaświatowcy. W pogoni za proroctwem

Email Edytuj post

 Brandon Mull - Pozaświatowcy. W pogoni za proroctwem


 Brandon Mull - Pozaświatowcy. W pogoni za proroctwem

Autor: Brandon Mull
Tytuł: Pozaświatowcy. W pogoni za proroctwem Wyd. 2
Wydawnictwo: MAG
Data wydania: 14 listopada 2014
Liczba stron: 570
Ocena: 5/6

Brandon Mull jest twórcą serii "Baśniobór", która zajęła pierwsze miejsce na liście bestsellerów dla młodzieży stworzonej przez "The New York Times", "USA Today" i "Wall Street Journal. Brandon Mull to czarodziej słów, w Pozaświatowcach wyczarował jedną z najbardziej oryginalnych powieści fantasy, mieszanka przygody, humoru i magii, której nie sposób się oprzeć. Jestem pod dużym wrażeniem zdolności autora. Dramatyczne zakończenie bestsellerowej trylogii fantasy Pozaświatowcy. W pogoni za proroctwem, zaskakuje, intryguje i pozostaje na długo w pamięci.

Głównymi bohaterami powieści są Jason oraz Rachel. Którzy dla nie swojego kraju, ponieważ nie urodzili się w Lyrian, są skłonni oddać własne życie. Związali się z tym miejscem oraz z ludźmi tam mieszkającymi. Przygody jakich tam doświadczyli, wszystkie dobre i złe chwile. Walki, porażki, zwycięstwa sprawiły, że poznali tam wielu prawdziwych przyjaciół. Kraina ta stała się dla nich prawdziwym domem,  domem jakiego wcześniej nie zaznali. Kiedy umierająca wyrocznia przekazuje Jasonowi i Rachel proroctwo, zostają zmuszeni się rozdzielić. Wyruszają na dwie oddzielne misje, jednak posiadają wiernych przyjaciół, którzy są w stanie im pomóc w każdych okolicznościach. Szanse powodzenia ich misji są niewielkie, jednak bez względu na ceną są gotowi ją zapłacić dla Lyrian, dla miejsca które pokochali. Przepowiednia, jest jednak tylko małym płomykiem nadziei. Wyrocznia przepowiedziała, że jest tylko jedna, jedyna droga, która może doprowadzić do obalenia okrutnego tyrana cesarza Maldora. Czy Jasonowi, Rachel i ich wiernym przyjaciółką uda się wypełnić proroctwo?

Przygody Jasona i Rachel są porywające i ekscytujące, pokochałem powieść od samego początku, od pierwszego tomu. Powieść wciąga za każdym tomem aż do ostatniej strony. Po raz trzeci spotykamy Jasona, Rachel i resztę bohaterów. Trzeci tom to dramatyczne zakończenie bestsellerowej trylogii. Książka pełna jest miejsc niezapomnianych, magicznych i intrygujących. Autor po raz kolejny pokazuje nieograniczone możliwości swojej wyobraźni. Bohaterowie nie mają czasu na spokojny sen, każde niebezpieczeństwo przyciąga większe, a każda następna przeszkoda jest bardziej niebezpieczna i zapierająca dech w piersiach. Książka to kawał dobrej fantasty z ciekawym światem, szybka akcją, wciągającą fabułą oraz bohaterami gotowymi poświęcić się dla sprawy. "Pozaświatowcy: W pogoni za proroctwem", jest to bardzo ciekawe zakończenie porywającej trylogii, powieść wciąga do ostatniej strony nie zostawiając miejsca na nudę. Zakończenie jest bardzo zaskakujące i niespodziewane.

Pozaświatowcy. W pogoni za proroctwem to moim zdaniem książka bardzo dobra, napisana ciekawym i lekkim językiem. Cała trylogia wciągnęła mnie bez reszty. Te trzy tomy zaliczam do moich ulubionych książek, na pewno wrócę jeszcze do nich nie raz. Zakończenie jest wzruszające i zaskakujące, akcja cały czas toczy się w szybkim tempie, trzyma nas w napięciu aż do samego końca. Serdecznie polecam.

Za możliwość przeczytania i zrecenzowania tejże książki serdecznie dziękuję 
Wydawnictwu Mag

 Wydawnictwo Mag
4 komentarze
Yuri Ossaka pisze...

Chętnie przeczytam, ciekawa recenzja^^

Paula Jagoda pisze...

Zapowiada się interesująco :D

Ricardo Allba pisze...

Bardzo ciekawa seria, choć Baśniobór bardziej mi się podobał. Jednak i tak lektura jak najbardziej godna polecenia.

Ivone pisze...

Też stwierdzam że Baśniobór był lepszy, ale może nie powinnam się wypowiadać skoro przeczytałam tej serii tylko 1 tom?