środa, 25 grudnia 2019

Kroniki marsjańskie. Człowiek ilustrowany. Złociste jabłka słońca - Ray Bradbury

Email Edytuj post

Kroniki marsjańskie. Człowiek ilustrowany. Złociste jabłka słońca - Ray Bradbury


Kroniki marsjańskie. Człowiek ilustrowany. Złociste jabłka słońca - Ray Bradbury

Tytuł: Kroniki marsjańskie. Człowiek ilustrowany. Złociste jabłka słońca
Autor: Ray Bradbury
Seria: Artefakty
Wydawnictwo: Mag
Liczba stron: 640

„Kroniki marsjańskie. Człowiek ilustrowany. Złociste jabłka słońca” to rewelacyjna kontynuacja serii „Artefakty”, autorstwa Raya Bradburego. Akcja jak zwykle jest wartka i wciąga od pierwszej do ostatniej strony. Główny bohater daje się lubić, a spora dawka humoru nie raz doprowadza do łez. Zdarzają się również momenty grozy, które na długo utkwiły mi w pamięci. Książka została utrzymana na wysokim poziomie, za co należą się autorowi spore brawa. Powieść zrobiła na mnie ogromne wrażenie. Co tym razem spotka wykreowanych przez autora bohaterów? Jeżeli jesteście ciekawi, zapraszam Was do recenzji.

Książka to zbiór opowiadań, klasyczne science fiction, które powinno przypaść do gustu większości miłośników gatunku. Historie przedstawione w zbiorze są różnorodne i każdy powinien znaleźć coś dla siebie. Publikacja została napisana językiem lekkim i barwnym, dzięki czemu czytanie to prawdziwa przyjemność. Książka podejmuje liczne ważkie tematy zmuszające do refleksji, zachwyca wyszukanym językiem i licznymi ciekawymi wątkami fabularnymi. Ray Bradbury to jeden z moich ulubionych autorów, który nie raz potrafi zaskoczyć swoim kunsztem literackim. Książka pełna jest szybkiej akcji, a fantastycznie wykreowany świat wciąga dogłębnie. Ray Bradbury jest jednym z najpopularniejszych pisarzy amerykańskich, który napisał wiele porywających opowieściami grozy, science fiction czy fantasy. W tym niesamowitym zbiorze umieszczono trzy książki autora: Kroniki marsjańskie, Człowiek Ilustrowany oraz Złociste jabłka słońca, są to ponadczasowe historie, które pomimo upływu tylu lat nadal zaskakują i wzbudzają mocniejsze bicie serca.

„Kroniki marsjańskie. Człowiek ilustrowany. Złociste jabłka słońca” jest to niesamowita książka, którą czyta się bardzo szybko. Akcja jest wartka, a wątki science fiction zostały świetnie przedstawione w połączeniu z licznymi wątkami wymagającymi refleksji. W książce znajdziemy sporo walk, technologii oraz mrocznego klimatu. Fabuła potrafi nieźle zaskoczyć w wielu miejscach i wciągnąć czytelnika na wiele godzin. Jest to zbiór opowiadań, które są jak najbardziej warte przeczytania. Polecam.

Za możliwość przeczytania i zrecenzowania tejże książki serdecznie dziękuję
Księgarni Tania Książka:

taniaksiazka
5 komentarzy
Anne Heronton pisze...

Musi być moja! :D

Michał Anioł pisze...

chętnie przeczytam

Gerroor Ged pisze...

moje klimaty z pewnością nabędę.

Unknown pisze...

Fajne wydanie, trochę kosztuje ale raczej warto ;)

Unknown pisze...

Mag ma zawsze rewelacyjne książki, okładki to po prostu majstersztyk ^^.