wtorek, 12 listopada 2019

Czy prehistoryczne zwierzęta przetrwały? Dinozaury i potwory mórz i jezior - Karl Shuker

Email Edytuj post

Czy prehistoryczne zwierzęta przetrwały? Dinozaury i potwory mórz i jezior - Karl ShukerTytuł: Czy prehistoryczne zwierzęta przetrwały? Dinozaury i potwory mórz i jezior
Autor: Karl Shuker
Wydawnictwo: Amber
Liczba stron: 464

„Czy prehistoryczne zwierzęta przetrwały? Dinozaury i potwory mórz i jezior” jest rewelacyjną książką autorstwa Karla Shukera, jednego z autorytetów kryptozoologii. Książka w bardzo ciekawy sposób zgłębia temat i pozwala nam w lepszy sposób dowiedzieć się więcej o straszliwych potworach z głębin. Pozycja ta jest niezwykle bogato ilustrowana, dzięki czemu w jeszcze lepszy sposób zapoznamy się z tym porywającym tematem. Dowiemy się wiele o tajemniczych zwierzętach, które miały ponoć wyginać wiele milionów lat temu. Czy faktycznie pradawne zwierzęta uważane za wymarłe w czasach prehistorycznych mogą przeżyć do czasów obecnych?

W niniejszym tomie przeczytamy, chociażby o licznych dinozaurach i zwierzętach żyjących w morzach i jeziorach. Według wielu badaczy i naukowców, potwory te mogły przetrwać po dziś dzień i stać się początkiem wielu legend. Karl Shuker z wielką pasją i zaangażowaniem opowiada o tych morskich potworach, które wzbudzają liczne dyskusje na całym świecie. Autor poddaje liczne dowody na istnienie kongijskiego „smoka” mokele-mbembe, przez morskie węże, po megalodony, rekiny z mrocznych toni.

Autor usiłuje odpowiedzieć na wiele intrygujących pytań związanych z tymi niesamowitymi stworzeniami. Książka to istne kompendium wiedzy z zakresu kryptozoologii, wzbogacona dodatkowo ilustracjami wybitnego artysty, Williama M. Rebsamena. Całość czyta się niezwykle szybko, co za tym idzie, nie ma miejsca na nudę. Język autora jest lekki i bogaty, a przedstawiane fakty potrafią nie raz porządnie zaskoczyć. Z pewnością jeszcze nie raz sięgnę po pozycje tego typu, gdyż stwierdzam, że jak najbardziej warto.

„Czy prehistoryczne zwierzęta przetrwały? Dinozaury i potwory mórz i jezior” jest książką ciekawą, w szczególności powinna przypaść do gustu fanom archeologii i kryptozoologii. Czytelnikom z otwartym umysłem, którzy nie są zamknięci na nowe teorie i hipotezy, lektura powinna dostarczyć dobrej zabawy. Całość napisana jest lekkim i przystępnym językiem, książkę czyta się szybko, a lektura daje dużo satysfakcji. Opisy licznych wodnych stworzeń takich jak Nessie, Ogopogo czy budzący lęk stwór z syberyjskiego jeziora Chajyr sprawiły, że od lektury wręcz nie mogłem się oderwać. Serdecznie polecam.

Za możliwość przeczytania i zrecenzowania tejże książki serdecznie dziękuję
Wydawnictwu Amber:

Wydawnictwo Amber
6 komentarzy
Gerroor Ged pisze...

Uwielbiam książki z tego cyklu, oby więcej takich pozycji :).

Unknown pisze...

Nie omieszkam po nią sięgnąć

Unknown pisze...

Piękne ilustracje, lubię tego rodzaju książki.

Unknown pisze...

Przeczytałam i mam ochotę na więcej;)

Unknown pisze...

brzmi interesująco

Cresto Mix pisze...

Pędzę do księgarni!:D