środa, 2 stycznia 2019

Zdumiewające zdolności roślin. Przygodowa podróż botaniczna od A do Z - Christina Harrison, Lauren Gardiner Lauren

Email Edytuj post

Zdumiewające zdolności roślin. Przygodowa podróż botaniczna od A do Z - Christina Harrison, Lauren Gardiner Lauren


Zdumiewające zdolności roślin. Przygodowa podróż botaniczna od A do Z - Christina Harrison, Lauren Gardiner Lauren

Tytuł: Zdumiewające zdolności roślin. Przygodowa podróż botaniczna od A do Z
Autor: Christina Harrison, Lauren Gardiner Lauren
Wydawnictwo: Amber
Data wydania: 2018
Liczba stron: 224

„Zdumiewające zdolności roślin. Przygodowa podróż botaniczna od A do Z” autorstwa Christiny Harrison i Lauren Gardiner Lauren zabiera nas do ekscytującego i zaskakującego świata roślin. Autorki w dosadny sposób ukazują, że rośliny również posiadają swoją inteligencję i mogą nas jeszcze nie raz czymś zaskoczyć. Książka potrafi nie raz zaciekawić i wciągnąć do lektury, świetnie bawiłem się podczas czytania tej pozycji i ani razu się nie nudziłem. Zbadajmy zatem ten zaskakujący i bogaty świat roślin, opisany barwnym i bogatym językiem.

Wiedza z zakresu biologii poszerza się w szybkim tempie, dzięki czemu możemy w lepszym stopniu zrozumieć skomplikowany i różnorodny świat roślin. Autorki pięknym językiem opisują liczne, skomplikowane procesy z życia roślin, pozwalając w przystępny sposób dowiedzieć się, jak rośliny potrafią przetrwać w szybko zmieniającym się świecie, zapewniając tym samym przetrwanie własnemu gatunkowi. Dzięki tej arcyciekawej pozycji przeczytamy o wielu przebiegłych sposobach roślin na przetrwanie. Wiele bardzo dziwnych faktów sprawi, że zupełnie inaczej spojrzysz na wszystkie otaczające cię rośliny. Dowiemy się, chociażby o drzewie pamiętającym dinozaury, czy o właściwościach miłorzębu do przetrwania wybuchu bomby atomowej. Z pewnością sięgnę jeszcze nie raz po książki tego typu, gdyż stwierdzam, że warto.

„Zdumiewające zdolności roślin. Przygodowa podróż botaniczna od A do Z” pozytywnie mnie zaskoczyła i sprawiła, że spędziłem udany czas z lekturą. Autorki posłużyły się barwnym piórem, dzięki czemu czytanie przebiegło niezwykle przyjemnie. Christina Harrison i Lauren Gardiner Lauren opisały budowę roślin i ich rodzaje, drobiazgowo z dbałością o najmniejsze szczegóły. Jest to niezwykle pasjonująca pozycja, która powinna przypaść do gustu nie tylko wielbicielom roślin, lecz wszystkim czytelnikom uwielbiającym liczne ciekawostki ze świata. Dodatkowo wydanie książki również zasługuje na duży plus, dzięki twardej oprawie i ciekawym ilustracjom. Jeżeli interesuje Was życie roślin lub lubicie książki pełne ciekawostek, jest to pozycja jak najbardziej dla Was. Serdecznie polecam.

Za możliwość przeczytania i zrecenzowania tejże książki serdecznie dziękuję
Wydawnictwu Amber:

Wydawnictwo Amber
4 komentarze
Anne Heronton pisze...

Czadowa okładka :D!

Gerroor Ged pisze...

lubię takie książki, można się sporo dowiedzieć

Cresto Mix pisze...

Sporo ciekawych faktów, fajna książka:)

Unknown pisze...

Przeczytam jak wpadnie w moje łapki ;].