niedziela, 17 listopada 2019

Królowie Wyldu - Nicholas Eames

Email Edytuj post

Królowie Wyldu - Nicholas Eames


Królowie Wyldu - Nicholas Eames

Tytuł: Królowie Wyldu
Autor: Nicholas Eames
Cykl: The Band (tom 1)
Wydawnictwo: Rebis
Data wydania: 30 października 2018
Liczba stron: 528

„Królowie Wyldu” jest pierwszym tomem z cyklu The Band autorstwa Nicholasa Eamesa. Jeżeli lubicie Abercrombiego oraz Pratchetta to ta książka przypadnie Wam do gustu. Jest to porywający i epicki cykl, który już od pierwszej strony wciągnie Was w swój magiczny i niebezpieczny świat. Jest to rewelacyjna epicka fantasy, która trzyma w napięciu do samego końca. Humor zaserwowany przez autora jest po prostu wyborny, a bohaterów z krwi i kości nie sposób nie polubić.

Clay Cooper wraz z towarzyszami będzie musiał po raz kolejny wyruszyć na niebezpieczną i tajemniczą misję, Gabriel jego dawny druh prosi go o pomoc w uwolnieniu swojej córki, Rose. Dziewczyna została uwięziona w prawdziwym leżu potworów, które nazwane zostały hordą z Wyldu. Wyprawa ratunkowa jest naprawdę niebezpieczna i Cooper wraz z towarzyszami musi liczyć się z tym, że mogą już z niej nie wrócić. Czy uda im się zakończyć misję powodzeniem, czy poniosą sromotną klęskę i stracą życie? Zapraszam Was do lektury, a z pewnością się przekonacie.

Książka niezwykle przypadła mi do gustu i sprawiła, że świetnie się bawiłem podczas czytania. Akcja mknie w szybkim tempem, a hordy kanibali, wszelkiej maści bogów oraz łowców głów co rusz stają na drodze naszych bohaterów. Nie nudziłem się podczas lektury, dzięki barwnemu językowi i bohaterom z krwi i kości. Humor zaserwowany na kartach książki również jest najwyższych lotów i niejednokrotnie możemy uśmiać się niemal do łez. Nicholas Eames przedstawił szeroką gamę bohaterów, dzięki czemu każdy znajdzie swojego ulubionego. Cykl przypadł mi do gustu i z pewnością nie omieszkam sięgnąć po kolejny tom.

„Królowie Wyldu” zaskoczyła mnie bardzo pozytywnie i sprawiła, że z pewnością powrócę do świata wykreowanego przez autora. Losy Claya Coopera i spółki wciągnęły mnie do czytania i wręcz nie mogłem się od nich oderwać ani na moment. Okładka jest klimatyczna i mocno zachęca do zapoznania się z treścią tej pasjonującej opowieści. Świat jest barwny, akcja szybka, a bohaterowie potrafią nie raz zakończyć. Cykl ten plasuje się wysoko wśród moich ulubionych. Walka, rozlew krwi, knowania i spiski towarzyszą nam przez cały czas, wywołując nie raz mocniejsze bicie sera. Gorąco polecam.

Za możliwość przeczytania i zrecenzowania tejże książki serdecznie dziękuję
Wydawnictwu Rebis:
Wydawnictwo Rebis
4 komentarze
Cresto Mix pisze...

Super! Muszę ją mieć.

Sylwia W. pisze...

Jak najbardziej w moim guście ;)

Anne Heronton pisze...

Skoro zachwalasz...

Yuri Ossaka pisze...

Słyszałam dużo o tej książce, może w końcu się za nią zabiorę ;p