czwartek, 10 stycznia 2019

Fabryka smoków - Jonathan Maberry

Email Edytuj post

Fabryka smoków - Jonathan Maberry


Fabryka smoków - Jonathan Maberry

Tytuł: Fabryka smoków
Cykl: Joe Ledger (tom 2)
Wydawnictwo: Mag
Data wydania: 2018
Liczba stron: 650

Fabryka smoków” jest drugim tomem z cyklu „Joe Ledger”, opowiadającym o walecznym i przebojowym bohaterze. Powrócimy do świata pełnego niebezpieczeństw, aby po raz kolejny dać się porwać zaskakującym wątkom fabularnym. Podczas lektury zaobserwujemy przemianę głównego bohatera, który łamie narzucane zasady i próbuje rozwikłać skrywane od dawna tajemnice. Akcja mknie w szybkim tempie, a bohaterowie z krwi i kości na pewno nie pozwolą nam się nudzić podczas czytania tej pasjonującej historii.

Pacjent zero Joe Ledger wraz z oddziałem z Wojskowego Departamentu Nauki ocalili świat przed zagładą ze strony zombie. Los rzuca ich jednak znów w sam środek kolejnej wojny. Okazało się, że szaleni naukowcy wyhodowali żołnierzy obdarzonych wielką siłą, szybkością oraz niewrażliwych na ból czy strach. Wielkie korporacje po raz kolejny wpływają na losy świata, a Joe Ledger wraz z towarzyszami będzie musiał ponownie ocalić świat przed plagą zła. Zombie mogą okazać się tylko miłym wspomnieniem...

Autor stworzył bogaty świat pełen inżynierii genetycznej, barwnych bohaterów i zaskakujących wątków fabularnych, które nie raz potrafią zaskoczyć podczas lektury. Pióro Jonathana Maberryego jest barwne i dosadne, sprawiające, że czytanie możemy ukończyć w niezwykle szybkim tempie. Postać Joe'go niezwykle przypadła mi do gustu i czytałem o jego losach z nieukrywaną ciekawością. Z pewnością powrócę jeszcze do tego cyklu, gdyż autor narobił mi niezłego smaczku.

„Fabryka smoków” to epicka nowość potrafiąca wzbudzić mocniejsze bicie serca. Maberry spisał się rewelacyjnie, oddając w ręce czytelników tę powieść, a dosadne opisy scen walki tylko dodają całości charakteru. Jest to idealna pozycja dla wszystkich miłośników fantasy oraz SF, którzy lubią pozycje porządnie napisane, naszpikowane, aż po same brzegi pędzącą na łeb na szyję akcją. Jak najbardziej polecam.

Za możliwość przeczytania i zrecenzowania tejże książki serdecznie dziękuję
Księgarni Tania Książka:

taniaksiazka
5 komentarzy
Anne Heronton pisze...

Czadowa okładka, muszę mieć tą książkę!

Yuri Ossaka pisze...

skuszę się w wolnym czasie

Unknown pisze...

Moje klimaty ;).

Unknown pisze...

Pierwszy tom mi się spodobał, ten również jest na mojej liście do przeczytania :D

Sylwia W. pisze...

Lubię książki autora więc nie omieszkam po nią sięgnąć.