czwartek, 14 listopada 2019

Fabryka planet. Planety pozasłoneczne i poszukiwanie drugiej Ziemi - Elizabeth Tasker

Email Edytuj post

Fabryka planet. Planety pozasłoneczne i poszukiwanie drugiej Ziemi - Elizabeth Tasker


Fabryka planet. Planety pozasłoneczne i poszukiwanie drugiej Ziemi - Elizabeth Tasker

Tytuł: Fabryka planet. Planety pozasłoneczne i poszukiwanie drugiej Ziemi
Autor: Elizabeth Tasker
Wydawnictwo: Prószyński i S-ka
Liczba stron: 432

„Fabryka planet. Planety pozasłoneczne i poszukiwanie drugiej Ziemi” autorstwa Elizabeth Tasker to książka niezwykle ciekawa, opowiadająca o poszukiwaniu planet pozasłonecznych nadających się do zamieszkania przez człowieka. Poszukiwanie i badanie egzoplanet jest niezwykle interesujące, a niniejsza publikacja opowiada o tym bardzo ciekawie i pasjonująco. Książka została napisana przystępnym i barwnym językiem, dzięki czemu czytelnik od razu wsiąknie w różnorodny świat pozasłonecznych planet. Pozycja ta wciąga od pierwszej do ostatniej strony.

Elizabeth Tasker potrafi zaciekawić informacjami z dziedziny astronomii, sprawiając, że dla zwykłego czytelnika lektura okaże się ciekawa. Autorka wnioskuje, że poza układem słonecznym może znajdować się wiele planet nadających się do zamieszkania przez człowieka. Cała galaktyka czeka jeszcze na przebadanie przez naukowców, kryjąc w sobie wiele tajemnic i możliwości. Elizabeth Tasker ma niezwykle szeroką wiedzę, którą dzieli się obficie z czytelnikami na kartach niniejszej pozycji. Po lekturze książki możemy odnieść wrażenie, że już niebawem odnajdziemy naszą, drugą Ziemię, co wzbudziło we mnie od razu mocniejsze bicie serca. Książka zawiera wiele ciekawostek, o których przeczytałem z wielkim zainteresowaniem. Jest to lektura jak najbardziej godna uwagi.

„Fabryka planet. Planety pozasłoneczne i poszukiwanie drugiej Ziemi” nie zawiodła mnie i sprawiła, że wyniosłem z niej dużo wartościowej wiedzy. Jest to ciekawa lektura z dziedziny astronomii, która zmusza do zadania wielu kluczowych pytań. Czy gdzieś tam w dalekim kosmosie istnieje planeta podobna do Ziemi? Publikacja ta pozwala dowiedzieć się wiele intrygujących informacji z dziedziny astronomii, dzięki czemu będziemy mogli lepiej zrozumieć otaczający nas Wszechświat. Podczas lektury przeczytamy także o wielu znanych astronomach, bez których nie poznalibyśmy większości z odkrytych planet. Całość publikacji sprawia, że jeszcze mocniej chcę zagłębić się w poruszony przez autorkę temat. Jak najbardziej zachęcam Was do zapoznania się z tą pozycją.

Za możliwość przeczytania i zrecenzowania tejże książki serdecznie dziękuję
Wydawnictwu Prószyński i S-ka:

Wydawnictwo Prószyński i S-ka
3 komentarze
Sylwia W. pisze...

Ciekawa, przeczytam w wolnym czasie.

Anne Heronton pisze...

Książki o astronomii to mój konik. Z pewnością po nią sięgnę :)

Cresto Mix pisze...

Okładka wpada w oko :D.