poniedziałek, 7 stycznia 2019

Bunt starych bogów - Tomasz Stężała

Email Edytuj post

Bunt starych bogów - Tomasz Stężała


Bunt starych bogów - Tomasz Stężała

Tytuł: Bunt starych bogów
Autor: Tomasz Stężała
Wydawnictwo: Bellona
Data wydania: 2018
Liczba stron: 530

„Bunt Starych Bogów” autorstwa Tomasza Stężały zabiera nas w pasjonującą podróż pełną barwnych bohaterów i ciekawych wątków historycznych. Autor w niniejszej pozycji pokazuje bardzo obrazowo liczne konflikty zbrojne stoczone w dziejach starożytnej Europy. Stężała pokazuje, w jaki sposób przebiegały wielkie bitwy lub liczne obrzędy religijne. Autor podaje bardzo dużo faktów historycznych, archeologicznych, jak i kulturowych. Z zapartym tchem śledziłem historię o rodzinie Odoniców.

W 1244 roku na rodzinę Odoniców spadają kolejne nieszczęścia, liczni wrogowie znów knują i spiskują, a Ruthard Odonic będzie musiał po raz kolejny zawierzyć dawnym przyjaciołom, podczas gdy Jezuchryst stanie w szranki ze starymi bogami. Krzyżacy wraz z krzyżowcami posuwają się nadal w głąb Prus, wycinając w pień broniących się pogan. Prusacy wraz z siłami z Litwy i Jaćwieży stawiają dzielnie czoła krzyżowcom i nie wiadomo, która ze stron w efekcie zatriumfuje. Starzy bogowie bronią się resztkami sił przed kolejnymi najazdami wrogów, którzy chcą ich wymazać z kart historii...

Niniejsza publikacja tak samo, jak „Wojna Bogów” zachowuje wierne odwzorowanie licznych szczegółów historycznych. Tomasz Stężała w porywający sposób połączył wiele faktów z fikcją literacką, oddając w ręce czytelników znakomitą książkę. Wojna, która odmieniła oblicze Europy, została ukazana na kartach powieści niezwykle ciekawie, aż nie sposób się oderwać od lektury. Całość została napisana lekkim i barwnym językiem dzięki, czemu lektura książki to prawdziwa przyjemność. Koniec panowania pogańskich bogów został ukazany nad wyraz realistycznie, niemal namacalnie.

„Bunt starych bogów” przypadła mi do gustu niemal tak mocno, jak „Wojna bogów". Książka posiada niezwykłą dbałość o najmniejsze detale historyczne, które sprawiają, że czytanie potrafi na prawdę wciągnąć. Barwne postacie z krwi i kości oraz wartka akcja sprawia, że ani się obejrzymy, a przewrócimy ostatnią stronę. Podczas lektury nie zabraknie krwawych wojen, zaskakujących zdrad czy płomiennych romansów. Jest to monumentalna powieść historyczna, która z pewnością spodoba się miłośnikom gatunku. Jak najbardziej polecam.

Za możliwość przeczytania i zrecenzowania tejże książki serdecznie dziękuję
Wydawnictwu Bellona:

Wydawnictwo Bellona
5 komentarzy
Unknown pisze...

Chętnie się z nią zapoznam :D

Unknown pisze...

może być ciekawa

Unknown pisze...

Godna lektura, z przyjemnością przeczytałam.

Sylwia W. pisze...

uwielbiam takie książki:)

Unknown pisze...

Boska okładka, aż mnie ciekawi co jest w środku ;).