czwartek, 2 sierpnia 2018

Dziesiąta planeta - Johannes Von Buttlar

Email Edytuj post

Dziesiąta planeta - Johannes Von Buttlar 


Dziesiąta planeta - Johannes Von Buttlar

Tytuł: Dziesiąta planeta
Autor: Johannes Von Buttlar 
Wydawnictwo: Amber
Data premiery: 2018-04-05
Liczba stron: 272

„Dziesiąta planeta” autorstwa Johannesa Von Buttlara opowiada o zniszczonej tysiące lat temu planecie Układu Słonecznego, która stała się kolebką ludzkości. Wiele tekstów wyrytych na glinianych tabliczkach Sumerów opowiada historię ludzkości, która miała początek na innej planecie. To właśnie stamtąd mieli przybyć na Ziemię bogowie, którzy stworzyli rodzaj ludzki i obdarowali go swoją wiedzą oraz technologią.

Johannes Von Buttlar w porywający sposób opowiada o licznych odkryciach, które potwierdzają, że wiele tysięcy lat temu ludzkość posiadała zaawansowane technicznie urządzenia. Potwierdza również możliwość istnienia straszliwej wojny bogów na światową skalę, która przyczyniła się do powstania mitycznych kataklizmów, w tym biblijnego potopu. Liczne sensacyjne dowody sugerują, że historia ludzkości przebiegała zgoła inaczej, niż się współcześnie uważa.

W niniejszej książce przeczytamy, chociażby o licznych przekazach Sumerów, Hindusów, Chińczyków czy Egipcjan, które mówią, że w dawnych czasach istniała wysokorozwinięta, techniczna cywilizacja. Autor stara się wyjaśnić, co mogła zawierać biblijna Arka Przymierza oraz skąd Sumerowie czerpali swoją zaawansowaną wiedzę o Układzie Słonecznym. Johannes Von Buttlar posługuje się lekkim i barwnym językiem, dzięki czemu książkę czyta się naprawdę ciekawie. Z pewnością sięgnę jeszcze nie raz po publikacje tego rodzaju, gdyż są jak najbardziej godne uwagi.

„Dziesiąta planeta” jest pozycją udaną, w szczególności powinna przypaść do gustu miłośnikom archeologii, jak i historii. Czytelnicy z otwartym umysłem, którzy nie są zamknięci na nowe teorie i hipotezy, powinni być usatysfakcjonowani z lektury. Całość napisana jest przystępnym językiem i daje z lektury dużo satysfakcji. Opisy licznych, porywających mitów i legend sprawiły, że od lektury wręcz nie mogłem się oderwać. Jak najbardziej polecam.

Za możliwość przeczytania i zrecenzowania tejże książki serdecznie dziękuję
Wydawnictwu Amber:

Wydawnictwo Amber
4 komentarze
Unknown pisze...

Chętnie sięgnę:).

Unknown pisze...

Ciekawe.

Unknown pisze...

jak wpadnie w moje ręce to nie omieszkam się z nią zapoznać

Unknown pisze...

Lubię autora więc z pewnością przeczytam.