poniedziałek, 29 stycznia 2018

Rising 5: Runy Asteros - Gary Kim Evan Song

Email Edytuj post

Rising 5: Runy Asteros - Gary Kim Evan Song 


Rising 5: Runy Asteros - Gary Kim Evan Song

Tytuł: Rising 5: Runy Asteros
Autor: Gary Kim Evan Song 
Ilustrator: Vincent Dutrait
Wydawca: 2 Pionki, Portal Games
Data wydania: 2017
Liczba graczy: 1 - 5 osób
Wiek graczy: od 12 lat
Czas rozgrywki: ok. 15 - 25 minut

„Rising 5: Runy Asteros” jest ciekawą grą kooperacyjną, która opowiada o przygodach nietuzinkowych bohaterów na odległej planecie zwanej Asteros. Mędrzec imieniem Orakl przyparty do muru został zmuszony wezwać agentów od zadań specjalnych, aby zamknęli pewien portal, nim dojdzie do najgorszego. Czy śmiałkom uda się to arcytrudne zadanie? Czu uratują Asteros przed czyhającą zagładą?

Rising 5: Runy Asteros - Gary Kim Evan Song

Przed wiekami władca planety Asteros uwięził plugawe monstra za runiczną bramą, aby ochronić swych poddanych przed żądzą krwi barbarzyńskich potworów. Brama została zapieczętowana magicznymi runami i przez tysiąclecia chroniła mieszkańców Asteros przed dzikim szałem pomiotów chaosu. Jednak z upływem lat pieczęcie słabły, aż w końcu monstra znów wyległy na wolność, pragnąc dokonać krwawej pomsty. Mędrzec Orakl postanowił poprosić Radę Zjednoczonych Planet o pomoc, a ta w odzewie przydzieliła mu piątkę swych najlepszych agentów: Hala, Eli, Novę oraz Ekho. Drużyna o kryptonimie Rising 5 jest jedyną szansą, aby uchronić Asteros od zagłady!

Rising 5: Runy Asteros - Gary Kim Evan Song

Niniejsza pozycja jest udaną grą kooperacyjną, która łączy niemal awanturniczą przygodę z elementami dedukcji. Do rozgrywki możemy wykorzystać również specjalną aplikację, która umożliwi nam jeszcze mocniejsze wczucie się w realia gry. Gracze będą musieli sprzymierzyć się i odnaleźć zaginione Runy, zanim Asteros stanie łupem sił zła. Bohaterowie będą musieli również zapieczętować bramę i zamknąć z powrotem szkaradne monstra. Jednak na drodze agentów Rising 5 stanie wiele śmiertelnych niebezpieczeństw...

Rising 5: Runy Asteros - Gary Kim Evan Song

„Rising 5: Runy Asteros” to bardzo udana gra kooperacyjna, która z całą pewnością spodoba się graczom w różnym wieku. Podczas rozgrywki będziemy mogli trochę pogłówkować i spędzić miło czas z tym tytułem. Regrywalność tej pozycji jest dość spora, a mechanika została wymyślona w taki sposób, aby można było grać nawet w pojedynkę. Wariant dla jednego gracz również jest dość ciekawy i polecam Wam się z nim zapoznać, warto. Graficznie gra także wypada całkiem ładnie, a wszystkie elementy gry zostały wykonane naprawdę solidnie. Asteros to niebezpieczny świat, w którym mogą przetrwać jedynie najsprytniejsi. Polecam.

Zawartość pudełka:

1 plansza do gry
1 znacznik Bramy
5 figurek Postaci i podstawki
55 kart Postaci (11 dla każdej Postaci)
7 żetonów run
1 znacznik zaćmienia
14 symboli Astrologicznych, podzielonych na dwa zestawy (A i B)
27 kart Regionów (w tym 6 czarno-białych kart Startowych)
3 karty Reliktów
4 karty Artefaktów
4 kostki Energii
1 kość Walki
5 kart Czerwonego Księżyca
1 instrukcja

Za możliwość zagrania i zrecenzowania tejże gry serdecznie dziękuję
Wydawnictwu Portal Games:
Wydawnictwo Portal Games
7 komentarzy
Unknown pisze...

Fajna gra, super grafiki :)

Unknown pisze...

Z pewnością zagram.

Unknown pisze...

Lubię tego rodzaju gry :].

Unknown pisze...

Muszę ją mieć!

Unknown pisze...

niezła planszówka. Zapowiada się interesująco.

Unknown pisze...

Dobra zabawa zapewniona:p.

Anne Heronton pisze...

Powinna mi się podobać, chętnie w nią zagram:)