sobota, 18 listopada 2017

Życie pszczół - Maurice Maeterlinck

Email Edytuj post

Życie pszczół - Maurice Maeterlinck


Życie pszczół - Maurice Maeterlinck

Tytuł: Życie pszczół
Autor: Maurice Maeterlinck
Wydawnictwo: MG
Data wydania: 30 sierpnia 2017
Liczba stron: 475


„Życie pszczół” jest wciągającą i wyborną lekturą, która powinna przypaść do gustu miłośnikom ciekawostek, no i pszczół oczywiście. Jest to porywająca opowieść o życiu tych przydatnych stworzeń, wzbogacona przepięknymi i realistycznymi ilustracjami. Rysunki i ryciny zostały wykonane z dbałością i pietyzmem, dzięki czemu czytanie przebiega o wiele ciekawiej i przyjemniej. Maurice Maeterlinck po raz kolejny stworzył pozycję niebanalną, pokazującą, że świat dookoła nas jest o wiele bardziej bogaty i skomplikowany niż można by z początku przypuszczać.

Książka jest swoistym wykładem na tematy przyrodnicze, jak i filozoficzne. Pozycja ta została napisana, aż sto szesnaście lat temu, co nie przeszkadza zachwycać wciąż na nowo kolejne rzesze czytelników. Porcja wiedzy została podana niezwykle hojnie, dostarczając odbiorcom niesamowitych doznań intelektualnych. Książka jest sugestywną lekturą, ukazującą nasz bogaty i barwny świat w zupełnie innej odsłonie. Podczas poznania „Inteligencji kwiatów” zostałem zaskoczony i usatysfakcjonowany lekturą. Podobnie sprawy mają się z niniejszą książką, która wciągnęła mnie w magiczny świat pszczół.

Zagłębiając się w lekturę tej książki, możemy zachwycić się niezwykłym sposobem życia tych inteligentnych owadów. Ul jest konstrukcją niezwykle skomplikowaną i przemyślaną, umiejącą przetrwać już od wielu tysięcy lat. Pszczoły żyją w ściśle zhierarchizowanym społeczeństwie, gdzie królowa wiedzie najwyższą pozycję w Ulu. Maeterlinck z detektywistyczną dociekliwością bada życie tych stworzeń i obficie dzieli się z czytelnikami swoimi obserwacjami i przemyśleniami. Całość książki została napisana lekkim i ciekawym językiem, okraszonym sporą dawką trafnego humoru.

„Życie pszczół” jest porywającą lekturą, która w wyczerpujący sposób przedstawia czytelnikom skomplikowane życie tych zadziwiających owadów. Podczas czytania poznamy choćby niesztampowe zachowania różnych owadów z bogatej rodziny pszczołowatych: pszczoły miodnej, ziemnego trzmiela czy pszczoły samotnicy. Lektura tej książki potrafi dostarczyć sporo frajdy z czytania i wzbogacić nas o kolejną dawkę wiedzy, która potrafi odmienić nasze patrzenie na świat, raz na zawsze. Gorąco polecam.

Za możliwość przeczytania i zrecenzowania tejże książki serdecznie dziękuję
Wydawnictwu MG:

Wydawnictwo MG
6 komentarzy
Unknown pisze...

O! Jak ciekawa pozycja. Musze ją mieć :D

Unknown pisze...

Zapowiada się interesująco.

Unknown pisze...

Inteligencja kwiatów bardo mi się spodobała. Chętnie również sięgnę i po tę książkę:).

Unknown pisze...

pędzę do księgarni

Unknown pisze...

Zaciekawiłeś mnie;p

Unknown pisze...

oby więcej takich książek. Super! :]