poniedziałek, 20 listopada 2017

Cząstki elementarne. W poszukiwaniu fundamentalnej natury rzeczywistości - Gavin Hesketh

Email Edytuj post

Cząstki elementarne. W poszukiwaniu fundamentalnej natury rzeczywistości - Gavin Hesketh


Cząstki elementarne. W poszukiwaniu fundamentalnej natury rzeczywistości - Gavin Hesketh

Tytuł: Cząstki elementarne. W poszukiwaniu fundamentalnej natury rzeczywistości
Autor: Gavin Hesketh
Seria: Wiedza i Życie - Orbity Nauki
Wydawnictwo: Prószyński i S-ka
Data wydania: 28 września 2017
Liczba stron: 280


„Cząstki elementarne. W poszukiwaniu fundamentalnej natury rzeczywistości” autorstwa Gavina Hesketha zabiera nas w fascynującą podróż po bogatym świecie cząstek elementarnych. Nasza epoka jest czasem wielu spektakularnych odkryć z zakresu fizyki cząstek, głównie ze względu, gdyż dysponujemy wieloma zaawansowanymi narzędziami badawczymi, które wcześniej były niedostępne. Stoimy u progu kolejnych ogromnych odkryć, które mogą pomóc nam w lepszym zrozumieniu Wszechświata i naszego w nim miejsca.

Gavin Hesketh w lekki i barwny sposób opowiada o cząstkach elementarnych, z których zbudowany jest cały Wszechświat. Jest to opowieść o bozonach, kwarkach, leptonach oraz symetriach, a także o największym eksperymencie w historii badań nad tymi najmniejszymi składnikami materii. Fizyka potrafi zmienić nasze patrzenie na otaczający nas świat i sprawić, że gdy trochę lepiej ją pojmiemy wszystko nagle stanie się bardziej jasne i zrozumiałe.

Książka potrafi zaciekawić w szczególności osoby interesujące się tematyka cząstek elementarnych. Gavin Hesketh potrafi zaciekawić czytelnika poruszaną tematyką i wyjaśnia z pozoru trudne, elementarne podstawy tego arcyciekawego zagadnienia. Całość czyta się szybko i ciekawie, za sprawą lekkiego i dowcipnego języka oraz umiejętnie uszeregowanych zagadnień. Jest to pozycja w sam raz dla nowicjuszy w tej dziedzinie oraz osób, które chcą sobie przypomnieć dawno znane już fakty.

„Cząstki elementarne. W poszukiwaniu fundamentalnej natury rzeczywistości” przypadła mi do gustu i sprawiła, że spędziłem z nią przyjemnie kilka chwil. Hesketh umiejętnie opisał świat cząstek oraz to jak oddziaływają one na nasz świat. Autor uzmysławia nam, że to właśnie cząstkom elementarnym i polom kwantowym zawdzięczamy nasze życie i to jak wygląda. Dlatego, jak najbardziej warto zapoznać się z nimi nieco bliżej. Polecam.

Za możliwość przeczytania i zrecenzowania tejże książki serdecznie dziękuję
Wydawnictwu Prószyński i S-ka:

Wydawnictwo Prószyński i S-ka
2 komentarze
Unknown pisze...

Przeczytam.

Unknown pisze...

Lubię taką tematykę więc się skuszę.