sobota, 1 lipca 2017

The Authority. Krąg - Warren Ellis, Bryan Hitch

Email Edytuj post

The Authority. Krąg - Warren Ellis, Bryan Hitch


The Authority. Krąg - Warren Ellis, Bryan Hitch

Tytuł: The Authority. Krąg
Autor: Warren Ellis, Bryan Hitch
Wydawnictwo: Manzoku
Data wydania: 2007
Liczba stron: 99


„The Authority. Krąg” to komiks o walecznych superbohaterach autorstwa Warrena Ellisa oraz Bryana Hitcha. Strzeliste i ogromne miasta zostały opanowane przez złoczyńców rządzonych mocarną ręką maniakalnego Gamorry. Jest jednak nadzieja dla zagrożonego świata, pojawia się Jenny Sparks, która jest duchem XX wieku. Udało się jej zebrać ocalałych Stormwatch, którym może udać się odegnać groźbę rychłej zagłady ze strony gromadzących się mrocznych sił.

Seria przypadła mi do gustu i została całkiem nieźle wykonana. Jest to porządny komiks, który potrafi dostarczyć solidnej rozrywki na całkiem wysokim poziomie. Podczas lektury parę razy zostałem zaskoczony, za sprawą paru pomysłów i niektórych niesztampowych postaci. Rysunki cieszą oko, a scenariusz pierwszego zeszytu został stworzony ciekawie i z pomysłem, co sprawia, że jest to komiks jak najbardziej godny uwagi. Sceny akcji zostały wykonane na najwyższym poziomie, dzięki czemu całość czyta się szybko i przyjemnie. Pozycja ta ma oczywiście swoje minusy, choć nie na tyle duże, aby odbierały przyjemność z lektury.

„The Authority. Krąg” jest idealną pozycją dla miłośników komiksów o superbohaterach. Moce specjalne herosów potrafią wzbudzić ciekawość, złe charaktery utrudniają życie bohaterom, jak i całemu świat, a zakończenie potrafi zaskoczyć. Dialogi również zasługują na plus, wypadając całkiem realistycznie. Komiks ten powinien poznać każdy miłośnik świata DC, jak i innych komiksów. Historia ta zabiera nas w świat potężnych superbohaterów, pełen mrocznych przygód, licznych niebezpieczeństw i nieoczekiwanych zwrotów fabularnych. Gorąco polecam.

Za możliwość przeczytania i zrecenzowania tejże książki serdecznie dziękuję
Księgarni Aurelus.pl:

Księgarnia Aurelus.pl
2 komentarze
Wiktor Zwycięzca pisze...

Lubię komiksy o superbohaterach więc ten również może mi się spodobać.

Lejko Buuka pisze...

Z pewnością w niedługim czasie go zakupie. Okładka jest po prostu obłędna :)!