czwartek, 4 maja 2017

Torment: Tides of Numenera

Email Edytuj post

Torment: Tides of Numenera


Torment: Tides of Numenera

Tytuł: Torment: Tides of Numenera
Producent: InXile Entertainment
Wydawca:
Wydawca PL: Techland
Platformy: PC
Data wydania: 26 stycznia2016


„Torment: Tides of Numenera” jest to kontynuacją kultowego „Planescape: Torment”. Gry, która zyskała rzeszę fanów na całym świecie. Rozgrywka „Tides of Numenera” została osadzona w uniwersum Numenery opracowanym przez Montego Cooka. Studio inXile Entertainment wzięło udział przy produkcji tego projektu, a za wydanie gry odpowiada polska firma Techland Publishing. Ta niezwykle rozbudowana gra RPG potrafi wciągnąć na długie godziny w niebanalny i bogaty świat, wypełniony po same brzegi magią i licznymi niebezpieczeństwami.

Torment: Tides of Numenera

Przenosimy się w czasie około miliarda lat od dnia dzisiejszego. Ziemia drastycznie się zmieniła, a ludność żyjąca w tych niespokojnych czas bytuje na poziomie późnego średniowiecza. Przemierzając planetę, napotkamy się na resztki dawnych kultur, które pozostawiły po sobie wiele zaawansowanych struktur i urządzeń. Te resztki dawnej świetności zwane są numenerami, a nam przyjdzie wcielić się w jednego z Ostatnich Porzuconych. Okazuje się, że jesteśmy efektem ubocznym magicznego procesu, który wcielił w życie Pan Wcieleń. Ten potężny byt zapanował nad śmiercią i nauczył się przenosić swoją świadomość pomiędzy wybranymi, potężnymi ciałami. Jednak efektem ubocznym tych eksperymentów stali się Porzuceni, świadomości, które zaczęły przejmować ciała stworzone przez Pana Wcieleń. Niespodziewanie dowiadujemy się również, że ktoś czyha na nasze życie i chce nas zabić. Istota zwana Rozpaczą z niewyjaśnionych pobudek postanowiła pozabijać Ostatnich Porzuconych. Czy uda nam się przeżyć w starciu z bytem umiejącym funkcjonować poza przestrzenią i czasem?

Torment: Tides of Numenera

Rozgrywka toczy się dynamicznie i potrafi wciągnąć, można ją porównać do takich wielkich tytułów jak „Planescape: Torment” czy „Baldur’s Gate". Podczas gry będziemy mieli wiele wyborów do podjęcia, które sprawią, że grę możemy zakończyć na bardzo wiele sposobów. Świat stworzony przez autorów jest przeogromny, sprawiając, że sama jego eksploracja jest już świetną zabawą. Grafika stoi na wysokim poziomie, scenariusz został napisany niezwykle ciekawie, a interakcje z napotykanymi bohaterami są mocną stroną tej pozycji. Walka toczona jest w systemie turowym, punkty inwestujemy w liczne zdolności, co sprawia, że możemy wykazać się w dużym stopniu umiejętnościami taktycznymi i strategicznymi.

Torment: Tides of Numenera

„Torment: Tides of Numenera” jest pozycją jak najbardziej ciekawą, a system zastosowany przez Montego Cooka jak najbardziej sprawdził się w przypadku tej pozycji. Zespół inXile zaserwował nam ciekawe efekty, trójwymiarowe modele postaci oraz malownicze tła. Muzyka również stoi na wysokim poziomie, utwory skomponowane przez Marka Morgana potrafią stworzyć ciekawy klimat, który jeszcze lepiej pozwoli wczuć się nam w realia tego fantastycznego świata. Serdecznie polecam.

PLUSY:
+ Wciągająca fabuła
+ Barwny świat
+ Wiele różnorodnych decyzji do podjęcia
+ Mechanika rozgrywki

MINUSY:
- Nieliczne błędy systemu
- Mało taktyczny system walk

Za możliwość zagrania i zrecenzowania tejże gry serdecznie dziękuję
Wydawnictwu Techland:
Wydawnictwo Techland
5 komentarzy
Unknown pisze...

Super gra, muszę ją mieć!

Unknown pisze...

Grałam i jak najbardziej można ją polecić. Warto.

Unknown pisze...

Grałem w Planescape: Torment, to była kultowa pozycja. Choć i ta kontynuacja również zapowiada się ciekawie.

Unknown pisze...

Ładna grafika i interesująca historia, w wolnym czasie się z nią zapoznam :D

Unknown pisze...

Wiele osób zachwala tą grę więc ja również w nią zagram. Widzę, że jest warta uwagi:).