czwartek, 20 kwietnia 2017

Oblubienica czarnoksiężnika #3 - Kore Yamazaki

Email Edytuj post

Oblubienica czarnoksiężnika #3 - Kore Yamazaki


Oblubienica czarnoksiężnika #3 - Kore Yamazaki

Tytuł: Oblubienica czarnoksiężnika #3
Autor: Kore Yamazaki
Wydawca polski: Studio JG
Gatunek: fantasy, romans
Data wydania: 30 września 2016
Liczba tomów: 5+ (seria kontynuowana)
Liczba stron: 186


Historia Chise zyskała już spore grono wiernych fanów, a nawet doczekała się ekranizacji w formie anime. "Oblubienica czarnoksiężnika" tom 3 znów zaciekawia i zabiera czytelników w magiczny i zapierający dech w piersi świat. Elias i Chise tworzą nietuzinkowy duet, stając co rusz przed nowymi, niesamowitymi wyzwaniami. Doświadczona przez życie dziewczyna i potężny czarnoksiężnik tworzą mieszankę iście wybuchową. Manga urzeka i sprawia, że z niecierpliwością wyczekuje się kolejnych tomików.

Na terenie cmentarza dochodzi do tajemniczych i brutalnych morderstw, Elias i Chise postanawiają bliżej zbadać tę sprawę. Podczas śledztwa dziewczyna zostaje niefortunnie sama i atakuje ją rozwścieczona, przerażająca bestia. Niespodziewanie przychodzi jej na ratunek nieznajomy mężczyzna i ratuje Chise niemal w ostatniej chwili. Tajemniczy wybawiciel w dość wyjątkowy sposób przekazuje oblubienicy czarnoksiężnika swoje wspomnienia i zdradza przy tym, że jest mocno związany z cmentarzyskiem. Kim tak naprawdę okaże się wybawiciel Chise i co z tym wszystkim zrobi Elias?

Podczas lektury trzeciego tomu zostałem wciągnięty jeszcze mocniej w świat stworzony przez Kore Yamazaki. Kreska zaprezentowana w mandze jest najwyższych lotów, dokładna i staranna. Historia została wymyślona niezwykle oryginalnie, a główni bohaterowie dają się lubić od samego początku. Historia z każdym tomem nabiera tempa i sprawia, że od lektury nie można się oderwać. Okładki są mocną stroną tego cyklu i od razu przyciągają wzrok na sklepowej półce. Jest to manga dla miłośników fantasy oraz osób lubiących historie niepowtarzalne i zaskakujące. Z pewnością sięgnę po kolejny tom, gdyż jest to seria jak najbardziej godna uwagi.

„Oblubienica czarnoksiężnika. Tom 3” dostarczyła mi sporo mocnych wrażeń i zachęciła jeszcze mocniej do poznania kolejnych burzliwych losów Eliasa i Chise. Manga posiada wszystko, co tytuł tego rodzaju posiadać powinien. Barwni bohaterowie z krwi i kości, potężne zaklęcia i doza tajemnicy jak najbardziej nie pozwalają się nudzić. Historia nabiera tempa i odkrywa przed czytelnikiem coraz więcej informacji z tego tajemniczego świata. Pozycja wręcz obowiązkowa dla miłośników fantasy i mangi. Serdecznie polecam.

Za możliwość przeczytania i zrecenzowania tegoż komiksu serdecznie dziękuję
Wydawnictwu Studio JG:

Studio JG
3 komentarze
Koletea Mims pisze...

Zapowiada się ciekawie.

Happy Makane pisze...

chętnie przeczytam

Paula Jagoda pisze...

Fajna manga. Wertuję właśnie kolejny tomik ;p