poniedziałek, 10 kwietnia 2017

Legenda Sigmara. Tom 2. Imperium - Graham McNeill

Email Edytuj post

Legenda Sigmara. Tom 2. Imperium - Graham McNeill


Legenda Sigmara. Tom 2. Imperium - Graham McNeill

Tytuł: Legenda Sigmara. Tom 2. Imperium
Autor: Graham McNeill
Seria: Legenda Sigmara
Wydawnictwo: Copernicus Corporation
Data wydania: 31 stycznia 2017
Liczba stron: 398


„Legenda Sigmara. Tom 2. Imperium” jest drugim tomem cyklu „Legenda Sigmara” autorstwa Grahama McNeilla. Po raz kolejny przeniesiemy się do brutalnego i niebezpiecznego świata pełnego przemocy i krwiożerczych istot. Wydawnictwo Copernicus Corporation oddawało w ręce czytelników już wielokrotnie książki z uniwersum Warhammera, pozwalając czytelnikom zagłębić się w ten niebezpieczny i niebanalny świat. Niniejsza pozycja zawiera wszystko, co rasowa książka fantasy zawierać powinna: zajadłe pojedynki, magiczne przedmioty, fantastyczne stworzenia i o wiele więcej.

Sigmar po pozbyciu się z terenów Imperium hordy rozwścieczonych orków jednoczy ludzkie plemiona. Mężczyzna zaczyna tworzyć od podstaw struktury potężnego Imperium, nad którym ciągle wisi widmo zagłady. Armie Chaosu śmiertelnie zagrażają Norsce, a wiele ludzkich osiedli jest słabo uzbrojonych i wyszkolonych. Czy Sigmarowi uda się umocnić pozycję Imperium i odeprzeć bestialskie hordy nieprzyjaciół?

Książkę czyta się naprawdę szybko i nie sposób się nudzić podczas lektury. Postać Sigmara potrafi zaciekawić i o jego losach czyta się z wypiekami na twarzy. Jest to doskonała kontynuacja „Młotodzierżcy”, która powinna przypaść do gustu miłośnikom pierwszego tomu, jak i uniwersum Warhammera. Całość została napisaną językiem dosadnym i barwnym, sprawiając, że całość czyta się szybko i przyjemnie. Jest to pozycja wręcz obowiązkowa dla miłośników Sigmara i potężnego, nieznającego litości Imperium.

Legenda Sigmara. Tom 2. Imperium” nie zawiodła mnie i przeczytałem ją z dużą przyjemnością. Książka w doskonały sposób przedstawia legendy świata Warhammera, wciągając czytelnika w mroczny i fantastyczny świat. Kraje Starego Świata pochłonięte są szałem krwawych bitew i przeżyć mogą jedynie najsilniejsi. Prymitywne ludzkie plemiona pod dowództwem Sigmara śnią o potędze i niepokonanym Imperium. Czy ich sen się ziści? Sigmar Młotodzierżca pokonując plemię Unberogenów, rozpoczyna zakrojone na szeroką skalę podboje przeciwko hordom rozwścieczonych orków. Ludzie i krasnoludy staną również w szranki przeciwko potężnym siłom Chaosu, plamiąc niejedno pole bitwy barwą szkarłatu. Dając początek potężnemu Imperium, które coraz bardziej zaczyna rosnąć w potęgę.

Za możliwość przeczytania i zrecenzowania tejże książki serdecznie dziękuję
Księgarni Tania Książka:

taniaksiazka
6 komentarzy
Majka Lato pisze...

Fajna recenzja. Z kontynuacją Sigmara zapoznam się niebawem:)

Wiktor Zwycięzca pisze...

Muszę wpierw sięgnąć po pierwszy tom, ale zapowiada się zacnie.

Madzi Aczek pisze...

Książka warta przeczytania. Uniwersum Warhammera nie ma sobie równych!

Vigrio Salza pisze...

lubię fantasy, więc kto wie...

Paula Jagoda pisze...

Przyciągająca okładka :D.

Ricardo Allba pisze...

Nie czytałem jeszcze nic z tej serii, choć widzę, że warto. Ruszam do księgarni po pierwszy tom.