środa, 18 stycznia 2017

Tajemnicze istoty - Tadeusz Oszubski

Email Edytuj post

Tajemnicze istoty - Tadeusz Oszubski


Tajemnicze istoty - Tadeusz Oszubski

Tytuł: Tajemnicze istoty
Autor: Tadeusz Oszubski
Wydawnictwo: Kos
Data wydania: 2004
Liczba stron: 194


„Tajemnicze istoty” jest książką autorstwa Tadeusza Oszubskiego pokazującą w ciekawy sposób liczne tajemnicze istoty, które ponoć żyły, bądź żyją na naszej planecie. Jest to pozycja skierowana dla miłośników kryptozoologii, którzy chcieliby dowiedzieć się czegoś więcej na ten temat. Pozycja ta jest interesująca i zawiera sporo informacji, które potrafią zaciekawić i dać wiele do myślenia. Bujne dżungle, przepastne jaskinie i gigantyczne góry wciąż skrywają przed ludzkim okiem swe tajemnice.

Naukowcy z różnych dziedzin wciąż odkrywają nowe gatunki, które do niedawna nie były nam znane. Istoty oraz zwierzęta, których istnienie poddawano do niedawna w wątpliwość teraz zdają się całkiem realne. Dzięki zaawansowanej technologi możemy coraz dokładniej zgłębić świat zwierząt i wniknąć w rejony naszej planety wcześniej dla nas niedostępne. W przeciągu ostatnich lat autor zgłębiał temat wielu tajemniczych istot, bytujących w zapomnianych i odległych rejonach świata.

Książka jest ciekawie napisana, zachęcając czytelnika do głębszego zgłębienia tematu. Tadeusz Oszubski przytacza prace i badania wielu akademickich zoologów oraz dzieli się z czytelnikami własnymi, niekiedy kontrowersyjnymi spostrzeżeniami. Pozycję tą czyta się szybko, wciągając się w dziwaczny i niekiedy odstręczający świat tajemniczych istot. Książka podobna do prac Ericha Von Danikena powinna przypaść do gustu miłośnikom gatunku. Straszne stworzenia opisywane tak często w licznych mitach i legendach co rusz pobudzają wyobraźnię ludzi na całym świecie. Śnieżny yeti, morski stwór kraken, piękne jednorożce czy potężne smoki według niektórych badaczy istniały kiedyś na prawdę. Prace takie jak ta przybliżają nas, choć o krok do odkrycia prawdy o ich pochodzeniu.

Tezy wysnuwane przez autora znajdują pewne podparcie i potrafią, choć w pewnym stopniu wytłumaczyć fenomen niektórych tajemniczych istot. Z pewnością jest to książka nietuzinkowa, którą czyta się z ciekawością. W niektórych aspektach temat potraktowano nieco ogólnikowo, jednak dla laików powinna być to dobra pozycja, aby zachęcić do głębszego poznania tej ciekawej gałęzi nauki. Z pewnością w przyszłości sięgnę po kolejne książki z dziedziny kryptozoologii, aby dowiedzieć się więcej o jednorożcach, gryfach, olbrzymach i smokach. Polecam.

Za możliwość przeczytania i zrecenzowania tejże książki serdecznie dziękuję
Wydawnictwu Kos:

Wydawnictwo Kos
5 komentarzy
Zakrecona pisze...

Może sięgnę.

Vigrio Salza pisze...

chętnie przeczytam :)

Lydia Beetlejuice pisze...

lubię takie książki więc z ciekawości przeczytam

Ania Lenna pisze...

Książka super.

L.V.V. Sasha pisze...

Pozycja nieco już leciwa, to i tak godna uwagi.