poniedziałek, 23 stycznia 2017

Pochodzenie bogów - Andrew Collins

Email Edytuj post

Pochodzenie bogów - Andrew Collins


Pochodzenie bogów - Andrew Collins

Tytuł: Pochodzenie bogów
Autor: Andrew Collins
Wydawnictwo: Amber
Data wydania: 23 listopada 2016
Liczba stron: 432


Andrew Collins po raz kolejny oddaje w ręce czytelników arcyciekawą książkę, która próbuje rozwikłać liczne tajemnice zamierzchłych cywilizacji. Autor omawia wiele przełomowych odkryć archeologicznych z przełomu ostatnich lat oraz interpretuje je w zaskakujący sposób. Niesamowite odkrycie w okolicach Göbekli Tepe przyniosło wiele odpowiedzi, lecz przysporzyło równie wiele nowych pytań. Czy początki ludzkiej cywilizacji sięgają dalej, niż dotychczas przypuszczaliśmy? Czy świątynia odnaleziona w okolicach Göbekli Tepe może być mitycznym Gan Eden, „Ogrodem rozkoszy”? Na te i wiele innych pytań znajdziemy odpowiedzi na kartach tej książki.

Na całym świecie coraz częściej dochodzi do tak zaskakujących odkryć, jak to z okolicy Göbekli Tepe. Wspomnieć można jedynie o zdumiewającym odkryciu na ogromną skalę z terenów Afryki Południowej, które dotyczy odkrycia ogromnego kompleksu budynków sprzed nawet 200 000 lat! Jakby tego było mało, owe ruiny rozciągają się na terenie wielu setek mil i wykazują ogromną wiedzę i zaawansowanie techniczne ówczesnych budowniczych. Andrew Collins na kartach „Pochodzenie bogów” stara się uzmysłowić, że przed końcem ostatniego zlodowacenia istniała wysoko rozwinięta cywilizacja, która przyczyniła się do powstania wielu późniejszych kultur.

Podczas lektury dowiemy się szczegółowych informacji o Göbekli Tepe, jak i przeczytamy o tajemniczych budowniczych, tych ogromnych budowli wykonanych z ogromnym kunsztem i pietyzmem. Kompleks kamiennych świątyń w Göbekli Tepe znajduje się w południowej Turcji i stanowi jedno z najwspanialszych odkryć współczesnej archeologii. Świątynie zostały najprawdopodobniej zbudowane około 12 000 lat temu i składają się z osobliwych budowli ustawionych w ogromne kręgi wielotonowych T-kształtnych monolitów. Tajemnicze budowle według autora zostały wzniesione przez tak zwanych Czuwających z Księgi Henocha, bytów, które w Biblii zwane były jako Nefilim, a u Sumerów jako bogowie Anunnaki. Andrew Collins podczas skrupulatnych badań i dociekań nieoczekiwanie odkrywa w okolicach Göbekli Tepe szczątki mitycznego Drzewa Życia.

„Pochodzenie bogów” jest ciekawą lekturą w szczególności dla miłośników archeologii i historii, którzy podchodzą do nowych informacji z otwartym umysłem. Początki cywilizacji nadal skrywają przed nami wiele tajemnic, które czekają na odkrycie. Teoria prehistorycznych Starszych Bogów jest niezwykle ciekawa i niepozbawiona sensu. Andrew Collins jest jednym z najbardziej znanych i cenionych badaczy dziejów ludzkości, który w swoich książkach zawiera wiele czasami niewygodnych oraz kontrowersyjnych teorii i poglądów. Globalny kataklizm, który pod koniec ostatniej epoki lodowcowej miał zmieść z powierzchni ziemi wysoko rozwiniętą cywilizację, coraz częściej zdaje się potwierdzać szersze grono znamienitych naukowców. Według licznych mitów, legend oraz wypowiedzi wielu badaczy Jaskinia Skarbów Adama zdaje się istnieć naprawdę i może kiedyś odsłoni przed ludźmi na powrót swą wiedzę i mądrość...

Za możliwość przeczytania i zrecenzowania tejże książki serdecznie dziękuję
Wydawnictwu Amber:
Wydawnictwo Amber
5 komentarzy
Gerroor Ged pisze...

Interesująca pozycja.

Unknown pisze...

Ciekawa książka.

Sylwia W. pisze...

godna lektura:D

Yuri Ossaka pisze...

Książka idealnie wpasowuje się w moje gusta czytelnicze:).

Unknown pisze...

warta przeczytania