piątek, 9 grudnia 2016

Sierżant - Miroslav Žamboch

Email Edytuj post

Sierżant - Miroslav Žamboch


Sierżant - Miroslav Žamboch

Tytuł: Sierżant
Autor: Miroslav Žamboch
Wydawnictwo: Fabryka Słów
Data wydania: sierpień 2016
Liczba stron: 360


„Sierżant” to powieść militarystyczna autorstwa Miroslava Žambocha zawierająca spektakularne elementy magiczne. W niniejszej książce dostajemy to, do czego autor zdążył nas przyzwyczaić, szybką akcję i brak nudy. Główny bohater jest twardym facetem, któremu przyszło żyć w śmiertelnie niebezpiecznych czasach. Niniejsza pozycja zabiera nas na fronty krwawej wojny, gdzie śmierć czyha na każdym rogu. Poznajmy zatem sierżanta Lancelota Gievitza, członka Kompanii Zwiadowczej 17 Batalionu Sił Szybkiego Reagowania Królestwa.

Lancelot Gievitz został przydzielony do Batalionu za karę, karę, która dla większości ludzi oznacza wyrok śmierci (jedynie odwleczony w czasie). Wraz z jednostką został oddelegowany na granicę z ziemią niczyją, gdzie długość życia jest krótsza od okresu służby. Lancelot Gievitz stara się wszystkimi sposobami, aby utrzymać się przy życiu, wszystko się jednak zmienia, gdy poznaje pewną piękną kobietę.

Miroslav Žamboch zabiera nas na wojenne pobojowisko, gdzie krew leje się obficie, a magia potrafi równie skutecznie zabijać, jak kule. Akcja mknie w szybkim tempie, a główny bohater potrafi wzbudzić sympatię i zaciekawić swoimi losami. Przemoc i liczne zdrady mieszają się z płomienną miłością, która rozkwita wśród wojennych zmagań. Autor potrafi nie raz zaskoczyć niespodziewanymi zwrotami fabularnymi, tym samym przyciągając do lektury. Lancelot Gievitz staje przed ogromnym wyzwaniem, odnalezienia pewnych czarodziei, którzy planują zniszczyć teraźniejszość. Dzieje się dużo i żywiołowo, jest to idealna pozycja dla osób lubiących szybką akcję i twardych bohaterów z krwi i kości.

Całość powieści wypada bardzo dobrze, spiski i intrygi zaskakują, bohater wpada w liczne tarapaty, a potężna magia potrafi zaciekawić. Historia opowiedziana przez Miroslava Žambocha nie jest cukierkową historyjką, o której się szybko zapomina. Główny bohater staje przed licznymi życiowymi dylematami, które równie dobrze mogłyby stać się i w naszym świecie. Książka okraszona jest klimatycznymi i mrocznymi grafikami, które dodatkowo pozwalają się wczuć w opisywaną historię. Okładka również nieźle prezentuje się na półce, w szczególności jeśli posiadamy pozostałe książki Žambocha z kolekcji Fabryki Słów. Zakończenie potrafi zaskoczyć, wzmacniając tylko ochotę na sięgnięcie po pozostałe książki spod pióra tego autora.

Za możliwość przeczytania i zrecenzowania tejże książki serdecznie dziękuję
Księgarni Bookmaster:

BookMaster
6 komentarzy
Neris Iko pisze...

Powieści Miroslava Žambocha czytam jednym tchem ;p

Claudia de Rodrigez pisze...

Nie znam autora ale brzmi ciekawie.

Madziak M.S. pisze...

Ciekawa recenzja:).

Lejko Buuka pisze...

Szybka akcja i brak nudy!

L.V.V. Sasha pisze...

Interesująca fabuła i wartka akcja. Czego chcieć więcej?:)

Gerroor Ged pisze...

Ciekawa fabuła i recenzja zachęcająca do przeczytania. Nic tylko udać się do księgarni ;].