sobota, 19 listopada 2016

Hotel Walhalla. Przewodnik po światach nordyckich - Rick Riordan

Email Edytuj post

Hotel Walhalla. Przewodnik po światach nordyckich - Rick Riordan


Hotel Walhalla. Przewodnik po światach nordyckich - Rick Riordan

Tytuł: Hotel Walhalla. Przewodnik po światach nordyckich
Autor: Rick Riordan
Wydawnictwo: Galeria Książki
Data wydania: 31 sierpnia 2016
Liczba stron: 170


„Hotel Walhalla. Przewodnik po światach nordyckich” autorstwa Ricka Riordana to fascynująca książka, która zabierze nas w fascynujący świat potężnych i nieobliczalnych bogów. Niniejszy przewodnik wydano w twardej oprawie i okraszono go ciekawymi i klimatycznymi ilustracjami, które zachęcają dodatkowo do zagłębienia się w jego treść. Podczas lektury przeczytamy liczne wywiady i historie opowiadające o losach walecznych bogów oraz poznamy, ważne zasady jak należy postępować z tymi potężnymi bytami, aby przypadkiem nie narazić się na ich srogi gniew.

Zagłębimy się w najmroczniejsze zakamarki Walhalli oraz poznamy potężnego Odyna we własnej osobie. Dzięki temu przewodnikowi po światach nordyckich żadne z mitycznych, fantastycznych istot nie będzie dla nas tajemnicą. Piękne Boginie i silni Bogowie z mitycznych podań i legend otworzą przed nami swoje sekrety i opowiedzą wiele fascynujących historii. Ragnarök zbliża się nieubłaganie i przeczytanie niniejszego poradnika może być ostatnią szansą na dowiedzenie się czegoś o elfach czy krasnoludach. Przewodnik po światach nordyckich hotelu Walhalla zapewni Ci drogi czytelniku wiele niezapomnianych wrażeń.

Książka została bardzo staranie wydania i opatrzona wieloma dopracowanymi grafikami. Zawarte w niej opisy licznych Bogów i mitycznych stworzeń potrafią zaciekawić podczas czytania. Opisy są ciekawe i zabawne zarazem, przy których nie raz można się setnie uśmiać. Jest to idealna pozycja dla osób, które chcą postawić swoje pierwsze kroki w świecie nordyckich Bogów. Jest to bardzo udany przewodnik, który dzięki humorystycznej formie potrafi w formie zabawy wpoić nam podstawową wiedzę na temat światów Walhalli, Midgardu czy Nifelheimu. Zapraszam Was do zagłębienia się w stronice tej arcyciekawej książki!

„Hotel Walhalla. Przewodnik po światach nordyckich” to książka, która zabierze nas w magiczny świat pełen niesamowitości i potężnych bytów. Powinna spodobać się miłośnikom fantastyki, jak i mitologii, którzy chcą zacząć poznawać wierzenia naszych przodków. Pozycja ta została napisana z rozmachem i humorem, co sprawia, że książkę czyta się łatwo i przyjemnie. Ostatnimi czasy, mitologia nordycka stała się bardzo popularna, dzięki licznym książkom, filmom czy komiksom, które przybliżają szerszemu gronu odbiorców tą niezwykle ciekawą mitologię. Gorąco polecam.

Za możliwość przeczytania i zrecenzowania tejże książki serdecznie dziękuję
Wydawnictwu Galeria Książki:

Galeria Książki
5 komentarzy
Majka Lato pisze...

Zapoznam się z chęcią:)

Sylwia W. pisze...

Super książka!

Koletea Mims pisze...

Bardzo ciekawa recenzja.

L.V.V. Sasha pisze...

Lubię tego rodzaju pozycje :D

Madziak M.S. pisze...

Przewodnik zdecydowanie dla mnie, uwielbiam mitologię nordycką.