środa, 30 listopada 2016

Hobbit: Trylogia (wydanie rozszerzone) (2015)

Email Edytuj post

Hobbit: Trylogia (wydanie rozszerzone) (2015)


Hobbit: Trylogia (wydanie rozszerzone)

Tytuł: Hobbit: Trylogia (wydanie rozszerzone)
Reżyser: Peter Jackson
Obsada: Ian McKellen, Martin Freeman, Orlando Bloom
Dystrybutor: Galapagos
Data wydania: 17 listopada 2015
Czas trwania (min.): 511 min.
Nośnik: DVD


„Hobbit (wydanie rozszerzone)” zabiera nas do baśniowego i fantastycznego świata wykreowanego przez J. R. R. Tolkiena. Widzowie kochający fantastykę będą mieli okazję wsiąknąć w historię, która zawiera doskonale wykreowany świat i bohaterów z krwi i kości, umiejących zaciekawić swoimi burzliwymi losami. Film został nakręcony z rozmachem i dużą dozą efektów specjalnych, sprawiając, że seans jest prawdziwą ucztą. Świat wykreowany przez Tolkiena zawiera wile różnorodnych ras, zacząwszy od krasnoludów czy elfów, a na hobbitach czy smokach skończywszy. Poznamy podstępnego i zdradzieckiego Golluma, piękną Galadrielę, walecznych i upartych krasnoludów czy odważnego i dowcipnego hobbita, Bilba Bagginsa. Dzięki temu kompletnemu wydaniu w postaci piętnastu dysków DVD z wersjami rozszerzonymi wszystkich trzech części trylogii, które zawierają ponad dwadzieścia osiem godzin fantastycznej przygody, możemy naprawdę przenieść się w magiczny świat Śródziemia!

Poznamy Bilba Bagginsa, Niziołka z Shire'u ceniącego sobie święty spokój, pełną spiżarnię i ciepło domowego ogniska. Hobbit prowadzi spokojne i leniwe życie w Śródziemiu do czasu, gdy pod jego drzwi przychodzi czarodziej Gandalf, kreślący na jego drzwiach dziwaczny magiczny symbol. Nieświadomy niczego właściciel przytulnego domostwa następnego dnia zostaje zaskoczony niespodziewaną wizytą hałaśliwych gości. W jego domu zostało właśnie zorganizowane spotkanie bandy nieokrzesanych krasnoludów. W ten czas zjawia się również prowodyr całego zmieszania, czarodziej Gandalf, który wyjaśnia przyczyny tej niespodziewanej wizyty. Czarodziej namawia spokojnego hobbita, ceniącego sobie uroki domowego życia do udania się wraz z nim na daleką wyprawę. Wyciąga go w niebezpieczną i awanturniczą podróż, która zmieni jego dotychczasowe życie raz na zawsze.

Przygoda zaserwowana widzom, za sprawą tego wydania zapiera dech w piersi i nie raz powoduje mocniejsze bicie serca. Losy Bilba Bagginsa miejscami śmieszą, przerażają i co najważniejsze sprawiają, że czas spędzony podczas oglądania mija szybko i przyjemnie. Efekty audiowizualne tak samo, jak w przypadku „Władcy Pierścieni” stoją na wysokim poziomie i dostarczają widzom mocnych wrażeń podczas seansu. Wersja rozszerzona dostarcza większej ilości wcześniej nieznanych scen i sprawia, że dłużej możemy się cieszyć przygodami walecznych krasnoludów oraz podstępnego hobbita. Peter Jackson po raz kolejny nie zawiódł i dokonał wiernej adaptacji dzieła, które przez wielu fanów uznawane jest za kultowe. Niniejsza publikacja powinna dostarczyć niezapomnianych wrażeń miłośnikom, którzy kochają historię o potężnych pierścieniach władzy.

Wydanie zasługuje na duże słowa uznania, za sprawą dokładności wykonania i wielu dodatkowych materiałów, które nie są powszechnie dostępne. Jest to prawdziwa perełka, która powinna się znaleźć w posiadaniu, każdego fana i kolekcjonera. Zbiór trzech niesamowitych filmów fantasy potrafi na długie godziny przyciągnąć przed ekran telewizora. Historia Bilba, Smauga, Bolga czy Gandalfa przeniesie nas w niepowtarzalny świat Śródziemia. Muzyka została również świetnie wykonana, a piosenka Eda Sheerana „I See Fire” potrafi na długo zapaść w pamięci po zakończeniu seansu. Warto zapoznać się z tym wydaniem i przenieść się w magiczny świat, gdzie wszystko jest możliwe. Gorąco polecam.

Galapagos
10 komentarzy
Unknown pisze...

Piękne wydanie. Musi być moje!

Michał Anioł pisze...

Uwielbiam Hobbita, więc może się skuszę, kto wie:)

Unknown pisze...

Brzmi zachęcająco na pewno kiedyś obejrzę.

Unknown pisze...

Widziałam już Hobbita, lecz wydania rozszerzonego jeszcze nie miałam okazji. Jak zachwalasz to w wolnej chwili się zapoznam.

Unknown pisze...

Rarytas dla prawdziwych fanów.

Unknown pisze...

Może kiedyś przygarnę ;).

Unknown pisze...

Jestem fanką twórczości Tolkiena, właśnie takiego wydania brakuje w mojej kolekcji.

Ciacho pisze...

Za mną już od kilku lat chodzi rozszerzenie z WP, ale zawsze albo brak kasy, którą przeznacza się na coś innego, a jak już ta kasa jest to się o tym nie pamięta. W sumie to mam wszystkie 6 części na płytach i przynajmniej raz do roku sobie obejrzę, bo uwielbiam, ale jednak takie rozszerzenia by się ogarnęło. :) Ile płaciłeś za to, jeśli można? :)

DarkLight pisze...

Wydanie rozszerzone must-have dla każdego fana Hobbita:) Dżentelmeni nie dyskutują o pieniądzach, na blogu ;).

Ciacho pisze...

Hehehe, ok. Spoko. Poszukam zatem samemu w necie. ;)