poniedziałek, 14 listopada 2016

Dziewczyna z Dzielnicy Cudów - Aneta Jadowska

Email Edytuj post

Dziewczyna z Dzielnicy Cudów - Aneta Jadowska


Dziewczyna z Dzielnicy Cudów - Aneta Jadowska

Tytuł: Dziewczyna z Dzielnicy Cudów
Autor: Aneta Jadowska
Cykl: Cykl o Nikicie (tom 1)
Wydawnictwo: Sine Qua Non
Data wydania: 14 września 2016
Liczba stron: 320


„Dziewczyna z Dzielnicy Cudów” autorstwa Anety Jadowskiej jest to pierwszy tom z cyklu o Nikicie. Dostajemy to, do czego autorka nas przyzwyczaiła, akcja, tempo i brak nudy. Zaskakujące zwroty akcji występują na każdym kroku, a niebanalni bohaterowie potrafią przykuć uwagę. Świat fantasy został zbudowany ciekawie i z pomysłem, sprawiając, że od pierwszej strony wsiąkamy w niebezpieczną i dziwaczną rzeczywistość, która pełna jest różnych odstręczających stworzeń.

Nikita przemierza pełne magii, niebezpieczne ulice Wars i Sawy, które zaprowadzą ją wprost do Dzielnicy Cudów. Części miasta, która przyciągnęła ją widmem kolejnego, szemranego zlecenia. Zostaje porwana jedna z piosenkarek słynnego klubu Pozytywka i to właśnie Nikita będzie musiała ją odnaleźć. Szybko podejmuje trop i zagłębia się w skomplikowane meandry śledztwa, które mogą doprowadzić ją na skraj szaleństwa lub śmierci. Wars i Sawa, miasta, które pozwalają przeżyć jedynie najsilniejszym i najsprytniejszym.

Fantastyczny świat przyciągnął mnie od pierwszych stron szybką akcją i zaskakującymi zagadkami. Podczas lektury natkniemy się na dziwne stworzenia i miejsca, które nie raz potrafią wywołać ciarki na plecach. Silne kobiety i jeszcze silniejsi mężczyźni, dosadny humor i mocna narracja sprawiły, że książka mnie po prostu wciągnęła. Autorka pisze barwnie, dzięki czemu nie mam miejsca na nudę podczas czytania. Jest to fantastyczna mieszanka, która po bliższym zgłębieniu staje się mieszanką wybuchową. Losy Nikity i Robina wzbudziły moją ciekawość, a potężna magia i różnorodne rasy zachęciły mnie do dalszego poznania tego nietuzinkowego i alternatywnego świata.

Książka jak najbardziej jest godna uwagi i z pewnością zapoznam się z kolejnymi tomami cyklu o Nikicie. Liczne spiski i knowania intrygują podczas lektury, a Aneta Jadowska nie zdradza wszystkich tajemnic, aż do przewrócenia ostatniej strony. „Dziewczyna z Dzielnicy Cudów” zaskakuje pozytywnie, dając nadzieję na kolejną porcję porywającej rozrywki w kolejnych tomach. Seria zapowiada się na razie bardzo dobrze, a wspaniałe ilustracje wewnątrz książki tylko dodają całości niepowtarzalnego klimatu. Popkulturowe motywy dodają serii smaczku, sprawiając, że będziemy chcieli jeszcze nie raz powrócić do tego niebezpiecznego, magicznego świata.

Za możliwość przeczytania i zrecenzowania tejże książki serdecznie dziękuję
Wydawnictwu Sine Qua Non:

4 komentarze
Vigrio Salza pisze...

Książka super!:)

Zakrecona pisze...

Koniecznie muszę się zapoznać. Brzmi ciekawie.

Madzi Aczek pisze...

godna uwagi

Leluch Poleluch pisze...

Nie znam autorki ale z ciekawości przeczytam.