czwartek, 20 października 2016

Utracona Bretania - Aleksandra Janusz

Email Edytuj post

Utracona Bretania - Aleksandra Janusz


Utracona Bretania - Aleksandra Janusz

Tytuł: Utracona Bretania
Autor: Aleksandra Janusz
Cykl: Kroniki Rozdartego Świata (tom 2)
Wydawnictwo: Nasza Księgarnia
Data wydania: 21 września 2016
Liczba stron: 576


„Utracona Bretania” jest to drugi tom „Kronik Rozdartego Świata” autorstwa Aleksandry Janusz. Po raz kolejny powracamy do ogarniętego licznymi niepokojami i intrygami świata. Poznamy kolejne losy dobrze nam znanych bohaterów oraz przeczytamy o zupełnie nowych postaciach. Bohaterowie zmieniają się na naszych oczach i doznają przemiany wewnętrznej, co pokazuje, że są stworzeni z krwi i kości. Świat Bretanii autorka wykreowała barwnie i realistycznie sprawiając, że wsiąknąłem w niego na dobre. Prastara magia, zaciekłe wojny i przemądrzałe smoki sprawiają, że nie sposób się nudzić.

Światem Bretanii znowu wstrząsają liczne intrygi i knowania, nikt nie może czuć się bezpieczny, a śmierć czyha na każdym kroku. Bernard, czarodziej z długoletnim stażem, Kathryn Verd czy Margueritte i Belinde będą musieli się nieźle na główkować, jeżeli będą chcieli przeżyć. Bitwa w dolinie Montségur pochłonie wiele ofiar, a skażone wojska mogą zagrozić bezpieczeństwu całej Bretanii. Bliski śmierci Vincent musi stawić czoła ogromnym niebezpieczeństwom, a jego narzeczona, Amandine Cerise również staje przed dużym zagrożeniem. Komu uda się wyjść cało z tej śmiercionośnej zawieruchy, a kto będzie musiał ponieść nieuchronną śmierć?

W książce dzieje się naprawdę wiele, akcja pędzi w szybkim tempie, a wątki fabularne potrafią nie raz zaskakiwać. Historia rozerwanych światów przypadła mi do gustu, czytałem o niej z zapartym tchem, nie mogąc oderwać się od lektury. Niezmiernie polubiłem przedstawionych bohaterów, Belinde, Vincenta czy Amandine Cerise. Autorka posługuje się lekkim i barwnym piórem, dzięki czemu czytanie to prawdziwa przyjemność. W przygotowaniu jest kolejny tom z cyklu, dlatego już nie mogę się doczekać na następną porcję pasjonującej lektury. Wiele wątków pozostało otwartych, dlatego spodziewam się ciekawej lektury w kolejnym tomie. Zakończenie potrafi zaskoczyć, zwiększając ochotę na przeczytanie następnego tomu.

„Utracona Bretania” jest bardzo udaną kontynuacją, którą czyta się szybko i przyjemnie. Książka zawiera sporą dozę niezwykłości, emocjonującą przygodę i trafny humor. Nie zawiodłem się na tej powieść i z pewnością sięgnę po tom kolejny. Aleksandra Janusz zaciekawiła mnie losami swych bohaterów i oczekują, że zaskoczy mnie nie raz w trzecim tomie. Potężne smoki, płomienny wątek miłosny i prastara magia sprawiają, że miłośnicy fantastyki powinni poczuć się usatysfakcjonowani. Jak najbardziej polecam.

Za możliwość przeczytania i zrecenzowania tejże książki serdecznie dziękuję
Wydawnictwu Nasza Księgarnia:

Wydawnictwo Nasza Księgarnia
5 komentarzy
L.V.V. Sasha pisze...

Super okładka, a recenzja również ciekawa. Chętnie przeczytam.

Zakrecona pisze...

Muszę wpierw przeczytać pierwszy tom, ale zapowiada się niezwykle interesująca seria.

Annetta Zygiel pisze...

sięgnę

Koletea Mims pisze...

muszę ją zdobyć :)

Majka Lato pisze...

Nie znam autorki, ale w wolnym czasie z pewnością się zapoznam. Okładka przyciąga wzrok :D.