środa, 5 października 2016

Poprzez Wieki. Droga do Szaleństwa

Email Edytuj post

Poprzez Wieki. Droga do Szaleństwa


Poprzez Wieki. Droga do Szaleństwa

Tytuł: Poprzez Wieki. Droga do Szaleństwa
Projektant: Kristian Curla
Wydawca: Portal Games
Data wydania: 2016
Liczba graczy: 2 osoby
Wiek graczy: od 10 lat
Czas rozgrywki: ok. 20 minut


"Poprzez Wieki. Droga do Szaleństwa" jest to karcianka w wydaniu kieszonkowym, której fabuła została oparta na prozie mistrza grozy, Howarda Phillipsa Lovecrafta. Niniejsza pozycja jest spin off-em Poprzez Wieki, gry, która zyskała wiele przychylnych recenzji. Rozgrywka została przeznaczona dla dwóch graczy, gdzie potężne i złe moce mogą Was doprowadzić na sam skraj Szaleństwa. Starożytne ruiny, obmierzłe księgi i potężne, złowrogie byty czają się w odmętach wieczności. Czekając, aż obudzisz ich drogi graczu, a wtedy Wielcy Przedwieczni wyjdą na żer i doprowadzą Cię do szaleństwa.

Poprzez Wieki. Droga do Szaleństwa

Osoby grające już wcześniej w Poprzez Wieki nie powinny mieć większych kłopotów, aby przyswoić sobie zasady rozgrywki. Gracze nie zaznajomieni ze spin off-em również powinny szybko wdrożyć się w zasady gry, gdyż są banalnie proste, a instrukcja jest klarowna i czytelna. Mechanika niemalże pozostaje bez zmian, z puli piętnastu kart, mamy do dyspozycji: Rasy, Miejsca, Wielkich Przedwiecznych, Księgi, Zewnętrznych bogów oraz trzy lokacje specjalne. Tak samo jak w poprzedniej pozycji rozgrywka ma miejsce w trzech epokach. Podczas każdej z nich zagrywamy po pięć kart, a przeciwnicy muszą strać się jak najlepiej je kombować. Takie zagranie nosi nazwę Poszerzanie wiedzy o Przedwiecznych, za co możemy zdobywać punkty potrzebne nam do osiągnięcia zwycięstwa. Ten gracz, który uzyska ich najwięcej wygrywa.

Poprzez Wieki. Droga do Szaleństwa

"Droga do Szaleństwa" jest grą prostą, jednak bardzo ciekawą i wciągająca. W szczególności dla miłośników Mitologii Cthulhu. Kontynuacja wielokrotnie nagradzanej gry "Poprzez Wieki" również mi się spodobała i spędziłem dzięki niej miłe chwile, podczas emocjonującej rozgrywki. Karty posiadają nowe zdolności, wprowadzając dozę ryzyka, dzięki czemu gra staje się o wiele bardziej nieprzewidywalna i przez to emocjonująca. Potrafiąc zepchnąć gracza w najczarniejsze odmęty szaleństwa. Aby odnieść zwycięstwo należy ryzykować, niejednokrotnie się to opłaca, lecz czasami możemy ponieść klęskę i...oszaleć!

Poprzez Wieki. Droga do Szaleństwa

Grę śmiało mogę polecić miłośnikom powieści z pod szyldu Cthulhu, fanom nieskomplikowanych karcianek oraz osobom, które lubię gry strategiczne z elementami grozy. Rozgrywka potrafi wciągnąć, zasady są banalnie proste, a grafiki przedstawione na kartach tworzą posępny i złowieszczy klimat. Nieduże pudełko powoduje, że grę możemy zabrać praktycznie wszędzie, ciesząc się niebanalną i szybką rozgrywką. Należy jednak uważać, gdyż gra wciąga,...w przepastne czeluści, obmierzłego szaleństwa. Ph'nglui mglw'nafh Cthulhu R'lyeh wgah'nagl fhtagn!

Zawartość pudełka:
18 kart
1 notatnik z ołówkiem
20 żetonów Szaleństwa
Instrukcja

Za możliwość zagrania i zrecenzowania tejże gry serdecznie dziękuję
Wydawnictwu Portal Games:
Wydawnictwo Portal Games
7 komentarzy
Unknown pisze...

Koniecznie muszę zagrać, uwielbiam wszystko co związane z Mitologią Cthulhu!:)

Unknown pisze...

Super. Bezapelacyjnie kupię i zagram :D

Unknown pisze...

Prezentuje się okazale, a i cena przystępna. Nic tylko dorwać i grać, aż do szaleństwa;].

Unknown pisze...

Coś dla mnie chętnie zagram.

Unknown pisze...

Lubię wydania kompaktowe. W Poprzez Wieki grałam i mi się podobała, po tę też sięgnę bo zapowiada się interesująco. Prawdziwa gratka dla miłośników Lovecraft'a (takich jak ja).

Unknown pisze...

Polecam jak najbardziej! :)

Cresto Mix pisze...

Bardzo ładne wydanie, świetnie utrzymany klimat opowiadań, mistrzostwo normalnie ;p