środa, 7 września 2016

Władcy dinozaurów - Victor Milán

Email Edytuj post

Władcy dinozaurów - Victor Milán


Władcy dinozaurów - Victor Milán

Tytuł: Władcy dinozaurów
Autor: Victor Milán
Cykl: Władcy Dinozaurów (tom 1)
Wydawnictwo: Galeria Książki
Data wydania: 16 marca 2016
Liczba stron: 450


"Władcy dinozaurów" od razu przyciąga wzrok pięknie wykonaną okładką i ciekawym pomysłem. Victor Milán spisał się rewelacyjnie wykorzystując ciekawą koncepcję w stu procentach. Niezwykle barwny i różnorodny świat wypełniają różnorodne dinozaury, które autor opisał barwnie i ciekawie. Świat przedstawiony wzorowany jest na czternastowiecznej Europie, gdzie wojny religijne, spiski i knowania są na porządku dziennym. Bitwy zostały opisane z rozmachem, wzbudzając niejednokrotnie duże emocje i ciarki biegnące po plecach. Świat Raju kryje wiele tajemnic i zagadek do odkrycia.

Podczas krwawej bitwy Karyl Bogomirsky zostaje ranny i uznany za martwego. Został zdradzony, a wskutek odniesionych obrażeń częściowo utracił pamięć. Jakby tego było mało jest ścigany przez nieprzyjaciół, śmierć depcze mu po piętach i tylko uśmiech losu może sprawić, że wyjdzie z tego cało. Bogomirsky postanawia nie siedzieć z założonymi rękoma i wziąć sprawy w swoje ręce. Jego działania zmienią świat który znał, raz na zawsze. Stworzony przez Ośmiu Stwórców, którzy rozgrywają na nim swe okrutne rozgrywki, gdzie stawką są życia wielu istot.

Tom pierwszy z cyklu Władcy Dinozaurów przypadł mi do gustu i sprawił, że bez problemów wsiąknąłem w przedstawiony świat. Postać Karyla Bogomirskiego daje się lubić i z ciekawością śledzi się jego dalsze losy. Ranny, nagi i zdradzony musi chwytać się przeróżnych sposobów, aby przeżyć. Autor umiejętnie manewruje wątkami fabularnymi i sprawia, że z ciekawością czyta się następne rozdziały. Książka skupia się wokół dinozaurów i to one są motywem, na którym opiera się opowiadana historia. Victor Milán opisuje je ciekawie i wiarygodnie, tyranozaury, allozaury czy brachiozaury opisane są tak, że czytelnik od razu sobie je wyobraża. Wojny z ich udziałem zapierają dech w piersi i nawet dla takich wątków warto przeczytać tą pozycję. Dzikie i potwornie niebezpieczne bestie żyją w jednym świecie wraz z ludźmi, którzy niejednokrotnie wykorzystują je do niecnych celów. Różnorodni bohaterowie, innowacyjny pomysł i liczne intrygi sprawiają, że nie sposób się nudzić podczas czytania.

"Władcy dinozaurów" to bardzo ciekawa pozycja, która dzięki lekkiej narracji i szybkiej akcji podbiła moje serce. Sprawiając, że na pewno sięgnę po kolejne tomy. Cesarstwo Nuevaropy przedstawione zostało barwnie, gdzie liczne spiski mieszają się z sojuszami i nadnaturalnymi mocami. Całość maluje się wyraziście, nie raz zaskakuje podczas czytania. Wystepuje również wątek miłosny, autor sprytnie wplótł go w całość, dodatkowo tylko uatrakcyjniając wątki fabularne. Świat stworzony przez Ośmiu Stwórców zaciekawił mnie i na pewno nie raz jeszcze do niego powrócę. Jak najbardziej polecam.

Za możliwość przeczytania i zrecenzowania tejże książki serdecznie dziękuję
Księgarni Bookmaster:

BookMaster
4 komentarze
Neris Iko pisze...

Chętnie przeczytam, ciekawa recenzja.

Claudia de Rodrigez pisze...

Dam jej szansę za jakiś czas.

Michał Adamowicz pisze...

Wygląda na książkę wartą przeczytania ;).

Majka Lato pisze...

Uwielbiam fantastykę i dinozaury:), więc skuszę się na tą powieść.