czwartek, 8 września 2016

Poprzez Wieki - Kristian Curla

Email Edytuj post

Poprzez Wieki - Kristian Curla


Poprzez Wieki

Tytuł: Poprzez Wieki
Projektant: Kristian Curla
Wydawca: Portal Games
Data wydania: 2016
Liczba graczy: 2 osoby
Wiek graczy: od 8 lat
Czas rozgrywki: ok. 20 minut


Tym razem w moje ręce wpadła gra "Poprzez Wieki", cechująca się szybkością rozgrywki i dbałością wykonania. Mikro gra w cywilizację wciągnęła mnie od samego początku i świetnie spędziłem przy niej wolny czas. Jest to pozycja dla dwóch graczy, której rozgrywka jest bardzo szybka i emocjonująca. Zasady są banalnie proste, grafiki dopracowane i ciekawe, a regrywalność stoi na wysokim poziomie. Nie zwlekając dłużej zapraszam do recenzji i wyprawy poprzez wieki.

Poprzez Wieki

Rozgrywkę zaczynamy od wybrania jednej z pięciu kart, pozostałe przekazujemy kolejnemu graczowi. Karty posiadają symbole specjalne i unikalne zasady, dzięki, którym będziemy zdobywać punkty niezbędne do zwycięstwa. Gdy runda się kończy wybieramy jedną kartę jako relikt przeszłości, który pozostanie w naszym królestwie, a inne karty musimy usunąć. Gdy trzy rundy dobiegną końca wygrywa ten gracz, który posiada najlepiej prosperujące królestwo.

Poprzez Wieki

Mechanika gry jest prosta i klarowna, pozwalająca w pełni cieszyć się szybkością rozgrywki. Podczas gry należy szybko podejmować decyzje, co czasami może prowadzić do niespodziewanych sytuacji. Zbieramy symbole i odpowiednie karty aby rozbudować naszą cywilizację, jednak musimy robić to rozważnie jeżeli chcemy odnieść upragnione zwycięstwo. Musimy bacznie obserwować cóż planują nasi przeciwnicy, aby nie dać się podejść. Aby móc realizować bardziej zaawansowane strategie musimy dobrze poznać zestaw kart, którymi przyjdzie nam grać. Z biegiem kolejnych rozgrywek przychodzi to dość szybko i potyczki stają się o wiele bardziej złożone i emocjonujące. Grafiki na kartach zostały wykonane starannie, sprawiając, że rozgrywka to prawdziwa przyjemność. "Poprzez Wieki" potrafi naprawdę wciągnąć na dłuższy czas, w szczególności jeżeli ktoś lubi szybkie gry z prostą mechaniką (tak jak ja).

Poprzez Wieki

"Poprzez Wieki" jest jedną z lepszych mikro gier w jakie ostatnio grałem. Prosta mechanika, szybka rozgrywka i dbałość wykonania, to zasadnicze plusy tej pozycji. Gra nadaje się świetnie na imprezy, jak i partie w gronie znajomych. Łatwo można ją zabrać ze sobą na wycieczkę, co sprawia, że można w nią grać dosłownie wszędzie. Jest to idealna gra dla dwóch graczy, którzy chcą od czasu do czasu urozmaicić sobie wolny czas. Jeżeli w przyszłości wydawnictwo wypuści na rynek dodatki, to rozgrywka tylko na tym zyska i będziemy mogli jeszcze przez długi czas cieszyć się emocjonującą grą. Na zakończenie mogę Wam ją z czystym sumieniem polecić, a ja wracam z powrotem w podróż poprzez wieki rozbudowywać moje królestwo...

Zawartość pudełka:
18 kart
4 żetony
Bloczek kartek z ołówkiem
Instrukcja

Za możliwość zagrania i zrecenzowania tejże gry serdecznie dziękuję
Wydawnictwu Portal Games
Wydawnictwo Portal Games
6 komentarzy
Anne Heronton pisze...

Uwielbiam mini karcianki, więc koniecznie muszę ją dorwać!

Unknown pisze...

będę musiał się z nią zapoznać w wolnym czasie :D

Gerroor Ged pisze...

Coś dla mnie.

Unknown pisze...

Dopracowane i ładne wydanie. Chyba się na nią połaszczę.

Unknown pisze...

zapowiada się interesująco...

Unknown pisze...

na imprezy jak znalazł;].