sobota, 24 września 2016

Atak Zombie

Email Edytuj post

Atak Zombie


Atak Zombie

Tytuł: Atak Zombie
Projektant: Piotr Pieńkowski
Ilustrator: Tomek Larek, Mariusz Gandzel
Wydawca: FoxGames
Data wydania: 2016
Liczba graczy: od 2 do 4 osób
Wiek graczy: od 12 lat
Czas rozgrywki: 60 minut


Zapanowała apokalipsa zombie, hordy śmierdzących i krwiożerczych trupów wyległy na ulice, aby wyruszyć na żer. Tak po krotce, można opisać fabułę niniejszej gry. Tematyka zombie była już szeroko poruszana w licznych filmach, serialach i grach. Lecz jak widać nadal znajdują się twórcy, którzy chcą sięgnąć po żywe trupy, kąsaczy, którzy wdarli się niepochowaną falą do kultury masowej. "Atak Zombie" autorstwa Piotra Pieńkowskiego zaciekawił mnie i postanowiłem się w niego nieco zagłębić. Rozgrywka okazała się niebezpieczną wyprawą w zdewastowany i niebezpieczny świat, który pochłonął mnie bez reszty.

Atak Zombie

Śmiercionośny wirus rozplenił się po całej planecie, siejąc mordercze żniwo. Większość populacji spotkał straszliwy los i po śmierci nie doczekali się wiecznego odpoczynku, w zamian za to poczęli włóczyć się po świecie jako żywe trupy. Zgniłe, poturbowane i toczące śluz z paszczy, zombie, szukają nieustannie świeżego mięsa. Ocalali ludzie będą musieli nauczyć się żyć w tych okrutnych warunkach, gdzie każdy dzień jest kolejną walką o przetrwanie. Mogą przetrwać jedynie jednostki najsilniejsze i najsprytniejsze!

Atak Zombie

Graczom przyjdzie wcielić się w jedną z ocalałych grup ludzi, którzy będą walczyć o przeżycie. W świecie po kataklizmie zombie, nie funkcjonuje telewizja, internet, ani radia. Cały świat legł w ruinie i to właśnie od Ciebie będzie zależało czy uda ci się ujść w jednym kawałku. Będziesz musiał drogi graczu pilnować zapasów żywności, bezpiecznego miejsca na nocleg oraz bronić się zaciekle prze kolejnymi napływami krwiożerczych zombie. Przy życiu może pozostać jedynie jedna grupa, bo w świecie opanowanym przez zombie, to drugi człowiek może okazać się największym zagrożeniem...

Atak Zombie

Gra jest świetna, w szczególności jeżeli jest się fanem uniwersum - The Walking Dead (takim jak ja). Podczas rozgrywek wyczuwalne jest ciągłe niebezpieczeństwo i adrenalina, która buzuje w żyłach. Będziemy musieli zdobywać broń, lekarstwa oraz zakładać skomplikowane i śmiercionośne pułapki. Oprawa wizualna stoi na wysokim poziomie, grafiki są dopracowane i świetnie oddają klimat gry. Z pozoru oklepany pomysł, został dobrze wykorzystany i wydawnictwo oddało w nasze ręce pozycję dopracowaną i grywalną. Mroczny klimat jest mocną stroną tej pozycji, choć osoby o słabszych nerwach mogą poczuć się trochę przytłoczone. Niemniej jednak pozycja ta, godna jest uwagi i jak najbardziej warto wyruszyć dzięki niej do zrujnowanego świata, pełnego bezrozumnych i ludożerczych nieumarłych.

Zawartość pudełka:
1 plansza miasta
4 plansze siedzib graczy
1 kostka czterościenna
100 żetonów (25 żetonów paliwa, 25 żetonów amunicji,
25 żetonów leków, 25 żetonów żywności)
32 żetony beczek
80 żetonów zombie
32 drewniane pionki ludzi (po 8 w 4 kolorach)
36 kart wydarzeń
40 kart znalezisk
1 znacznik gracza rozpoczynającego
1 znacznik tury
1 znacznik aktywności zombie
4 karty pomocy dla graczy („ściągawki”)
Instrukcja gry

Za możliwość zagrania i zrecenzowania tejże gry serdecznie dziękuję
Wydawnictwu FoxGames:

Grupa Wydawnicza Foksal
2 komentarze
Unknown pisze...

koniecznie muszę ją dorwać!

Unknown pisze...

Uwielbiam Zombie;) Więc z pewnością sięgnę i zagram.