poniedziałek, 22 sierpnia 2016

SMASH! Nr 1/2016 (05)

Email Edytuj post

SMASH! Nr 1/2016 (05)


SMASH! Nr 1/2016 (05)

Tytuł: SMASH! Nr 1/2016 (05)
Autor: Jan Godwod
Wydawnictwo: Studio JG
Gatunek: Komiks, Manga
Format: A4
Stron: 68
Cena: 9,90 zł

W piątym numerze "SMASH!" Studio JG zaserwowało nam po raz kolejny soczystą porcję nowości i artykułów. Teksty wprost z komiksowego świata wciągnęły mnie od samego początku i sprawiły, że czytałem je z niezmierną ciekawością. Przekartkowując numer już wiedziałem, że będę miał co czytać. Od razu rzucił mi się w oczy tekst - Bohater na miarę swoich czasów - "Deadpool", o jednym z najbardziej kontrowersyjnych superbohaterów. Jak również Rynek - Przegląd najciekawszych komiksowych nowości. Z dużym zapałem i entuzjazmem zabrałem się do czytania.

Tematem przewodnim magazynu była tym razem post-apokalipsa w popkulturze. Atak cyborgów, zombie czy inwazja kosmitów według licznych twórców może spotkać ziemię. Dlatego lepiej przeczytać tekst - W hołdzie Apokalipsie - Postapo w popkulturze, aby wiedzieć na co się przygotować. Okładka daje jasno do zrozumienia, że będziemy mogli przeczytać o Deadpoolu, ale nie zabraknie również informacji o innych superbohaterach. Wartym przeczytania jest również artykuł o uniwersum "Metro 2033" Dmitry'a Glukhovsky'ego - Halo? Tu Metro! Wychodzimy na powierzchnię! - "Metro 2035".

Na uwagę zasługują, także ciekawie opisane relacje z licznych spotkań około-komiksowych. Na czele z najsławniejszym już Comic Conem, na którym można zobaczyć najświeższe nowinki jeżeli chodzi o gry, komiksy, seriale czy filmy. Dlatego jak najbardziej warto przeczytać tekst - Europejski Comic Con - Vienna Comic Con, i dowiedzieć się co w trawie piszczy. Przeniesiemy się również na nasze rodzime poletko i zajrzymy cóż działo się na ostatnim Pyrkonie. Po raz szesnasty w Poznaniu zebrał się polski fandom fantastyki i jak zwykle nie obyło się bez licznych atrakcji i nowości. Zapraszam zatem na relację z tego kolorowego święta w tekście - Wielkie święto fantastyki - Pyrkon 2016.

Piaty numer "SMASH!" sprawił, że świetnie się bawiłem podczas czytania i lektura upłynęła mi szybko i przyjemnie. Zostałem wzbogacony o kolejną porcję wiedzy i ciekawych informacji z komiksowego światka. W środku jak zwykle otrzymamy dwa wielkie plakaty, tym razem jeden z komiksu "Deadpool. Martwi prezydenci" oraz "Adventure Time"!. Ciekawie został napisany również artykuł - Gwiezdne legendy - Star Wars Legendy, w szczególności dla takiego fana tego bogatego i barwnego uniwersum. Przeczytamy tam o licznych komiksowych nowinkach i nie tylko. Tekst na prawdę warty uwagi. Z pewnością po raz kolejny sięgnę po następny numer, gdyż stwierdzam, że na prawdę warto. Za przystępną cenę dostajemy sporą dawkę nowości i artykułów, które zostały przedstawione w starannej i dopracowanej szacie graficznej. Serdecznie polecam.

SPIS TREŚCI:

Stałe działy:
5 Newsy
10 Shopping
12 Rynek

Komiksy:
4 „Wiosna” - Joanna Olesiak
25 „Pod Podłogą” - Jakub Wojciechowski
51 „Brain Rasslin” - Łukasz Kowalczuk
63 „Smashman” - Kamil Białobrzewski

Artykuły i Recenzje:
15 Europejski Comic Con - Vienna Comic Con
19 Wywiad - Chip Mosher
22 Bohater na miarę swoich czasów - "Deadpool"
29 Halo? Tu Metro! Wychodzimy na powierzchnię! - "Metro 2035"
31 W hołdzie Apokalipsie - Postapo w popkulturze
37 Marvel na srebrnym ekranie - Netflix
40 Na własne ryzyko - "Na własny koszt. Komiksowy pamiętnik bywalca burdeli."
43 Gwiezdne legendy - Star Wars Legendy
48 Zaufaj mi, jestem Doktorem! - "Doktor Who"
55 Klik – piękna, bestia i aparat - "Klik"
59 Wolny brak woli zbuntowanego syna - "Lucyfer"
65 Wielkie święto fantastyki - Pyrkon 2016

Za możliwość przeczytania i zrecenzowania tegoż komiksu serdecznie dziękuję
Wydawnictwu Studio JG:

Studio JG
5 komentarzy
Zakrecona pisze...

Najbardziej podobał mi się artykuł Europejski Comic Con, chciałabym tam być:).

Unknown pisze...

Ciekawa okładka;p

Sylwia W. pisze...

Deadpool na okładce! Muszę ją mieć :D

Unknown pisze...

może w końcu się skuszę...

Unknown pisze...

Dość droga ta gazeta choć porządnie wykonana. Więc raczej po nią sięgnę, jak wpadnie mi w ręce.