poniedziałek, 4 lipca 2016

No Ni Ma! - Cube Factory of Ideas

Email Edytuj post

No Ni Ma! - Cube Factory of Ideas


No Ni Ma! - Cube Factory of Ideas

Tytuł: No Ni Ma!
Ilustrator: Bartosz Obrzut
Wydawca: Cube Factory of Ideas
Data wydania: 2016
Liczba graczy: 3 - 6 osób
Wiek graczy: od 5 lat
Czas rozgrywki: ok. 20 minut

"No Ni Ma!" jest grą wieloosobową, która zawiera sporą dawkę zabawy i humoru. Dobra pamięć i szybkość reakcji jak najbardziej wskazane. Jest to pozycja dla fanów gier pamięciowych, które ja osobiście bardzo lubię. Nie da się nudzić podczas rozgrywki, a czym więcej graczy tym lepsza zabawa. Gra pozwalająca powrócić do czasów dzieciństwa, zawierającą wiele zabawnych i emocjonujących elementów. Sympatycznie wykonana z kolorowymi grafikami stanie się prawdziwą ozdobą na waszej półce. Z własnego doświadczenia wiem, że młodsi i nieco starsi gracze wręcz nie mogą się od niej oderwać.


No Ni Ma! - Cube Factory of Ideas

Tradycyjna karcianka wciągnęła mnie i nie chciała puścić przez wiele godzin. Prosta mechanika i klarowne zasady sprawiły, że całą rodziną świetnie się bawiliśmy podczas rozgrywek. Podczas gry nie tylko się bawimy lecz możemy również trochę nauczyć się gwary krakowskiej oraz góralskiej. Jest to tradycyjna gra karcianka, która opiera się przede wszystkim na blefowaniu i zapamiętywaniu. Proste zasady i szybka rozgrywka sprawiają, że mamy ochotę na nowe potyczki. Wciąga młodszych jak i nieco starszych graczy.

No Ni Ma! - Cube Factory of Ideas

Gra w No Ni Ma! jest emocjonująca i szybka, okraszona humorem i walorem edukacyjnym. Podczas rozgrywki nauczymy się choćby czym jest Kokot, Andrut oraz Jarzyna. Takie zwroty jak Gęśle, Reykołki czy Dudki przestaną nam być obce. Czym będziemy mogli się później pochwalić przed rodziną lub znajomymi. Rozszyfrowuj szybko z pozoru tajemnicze słowa zanim ubiegnie cię inny gracz. Poznawanie góralskiej gwary było ciekawym doświadczeniem i miło wspominam, czas spędzony z grą. Proste zasady i czytelna instrukcja sprawiły, że wszyscy szybko zrozumieliśmy o co chodzi i mogliśmy cieszyć się z rozgrywek. Ilustracje na kartach są wykonane ciekawie i starannie, dodatkowo uatrakcyjniając czas spędzony z grą.        

No Ni Ma! - Cube Factory of Ideas

"No Ni Ma!" emocjonuje i wciąga dostarczając sporej dawki dobrej zabawy. Nie nudzi po mimo wielu rozegranych potyczkach, zapewniając sporą dawkę śmiechu niemal do łez. Na spotkania rodzinne lub imprezy nadaje się idealnie. Małe wymiary pudełka sprawiaj, że możemy ją zabrać wszędzie i cieszyć się grą. Gra jest szybka, gdzie przede wszystkim liczy się dobra zabawa. Choć walor edukacyjny jest również ważny, ciekawe wykonanie i barwne ilustracje również przemawiają na plus za tą pozycją. Jak najbardziej polecam.

Zawartość pudełka:
- 110 kart
- Instrukcja z mini słowniczkiem gwary krakowskiej i góralskiej

Za możliwość zagrania i zrecenzowania tejże gry serdecznie dziękuję
Wydawnictwu CUBE:

Wydawnictwo Cube
5 komentarzy
Unknown pisze...

Wciągająca :D

Unknown pisze...

Lubię tego rodzaju gry więc z pewnością sięgnę.

Unknown pisze...

Może być ciekawa :)

Unknown pisze...

warto poświęcić jej uwagę

Unknown pisze...

Przypomniały mi się czasy dzieciństwa:) Aż łezka się w oku kręci. Chętnie w nią zagram z dzieciakami :D.