czwartek, 7 lipca 2016

Gregor i Przepowiednia Zagłady - Suzanne Collin

Email Edytuj post

Gregor i Przepowiednia Zagłady - Suzanne Collins


Gregor i Przepowiednia Zagłady - Suzanne Collins

Tytuł: Gregor i Przepowiednia Zagłady
Autor: Suzanne Collins
Cykl: Kroniki Podziemia (tom 2)
Wydawnictwo: Iuvi
Data wydania: 23 września 2015
Liczba stron: 336


"Gregor i Przepowiednia Zagłady" jest to kolejna książka o przygodach Gregora i Botki, która wciąga nas w fantastyczny i niebezpieczny świat. Powracamy do Podziemia po raz kolejny w poszukiwaniu siostry głównego bohatera, która została porwana. Do krainy różnorodnej wypełnionej licznymi stworzeniami i niebezpieczeństwami. Autorka odkrywa je przed nami stopniowo rozwijając wątki fabularne ciekawie i z pomysłem. Stworzenia przyjazne jak i niebezpieczne staną na drodze naszych bohaterów, a Martwa Ziemia roztoczy przed nami swoje mroczne piękno.

Gregor po raz kolejny został zmuszony do powrotu do Podziemia, Botka została porwana, a on musi zrobić wszystko co w jego mocy aby ją uwolnić. Kraina znajdująca się pod Nowym Jorkiem znowu zostaje zagrożona, a kolejna przepowiednia zdaje się być jeszcze groźniejsza od poprzedniej. Złowieszczy biały szczur Mortifer zaczyna zagrażać całej podziemnej krainie i tylko Gregor może ją ocalić. W zamian za pozbycie się okrutnego i szalonego szczura zostanie mu zwrócona jego ukochana siostra. Chłopak zrobi wszystko aby ją uwolnić i wyrwać się z niebezpiecznej krainy Podziemia.

Suzanne Collins oddała w ręce czytelników kontynuację dopracowaną i jak najbardziej nie nudziłem się podczas czytania. Akcja jest szybka, przez co czytanie przebiega w ekspresowym tempie. Bohaterowie zostali wykreowani z krwi i kości emocjonując swoimi burzliwymi losami. Losy Podziemia po raz kolejny zostają zagrożone, a nasi bohaterowie muszą walczyć o życie swoje jak i swoich bliskich. Język autorki jest lekki i barwny uprzyjemniający czas spędzony z książką. Liczne opisy otoczenia i niezwykłych stworzeń zostały przedstawione nad wyraz barwnie i realistycznie. Autorka poprzez książkę pokazuje, że przyjaźń jest najważniejsza, a uczucia pomiędzy rodzeństwem są tak silne, że są w stanie przezwyciężyć największe trudności. Z wielką ochotą sięgnę po tom kolejny.

"Gregor i Przepowiednia Zagłady" miło mnie zaskoczyła i sprawiła, że spędziłem emocjonujące kilka godzin. Okładka została wykonana starannie i z pomysłem, od razu przyciągając wzrok czytelnika. Świetnie również prezentuje się na półce, co dodatkowo jest dużym atutem. Barwni bohaterowie i szybka akcja to zasadnicze plusy tej pozycji. Książka powinna spodobać się młodszym jak i nieco starszym czytelnikom, gdyż jest po prostu dobrze napisana. Jest to lekka fantastyka, która licznymi niezwykłościami i dużą dozą magii może wprowadzić sporo kolorytu do naszego dnia powszedniego. Dobra zabawa gwarantowana. Polecam.

Za możliwość przeczytania i zrecenzowania tejże książki serdecznie dziękuję
Wydawnictwu Iuvi:

Wydawnictwo IUVI
5 komentarzy
Zakrecona pisze...

Widzę, że książka jest dobra, dlatego może kiedyś przeczytam.

Leluch Poleluch pisze...

Godna lektura.

Vigrio Salza pisze...

Prawdopodobnie jeszcze w tym miesiącu ją nabędę ;]

Neris Iko pisze...

Książka wydaje się interesująca.

Koletea Mims pisze...

Może kiedyś przeczytam.