środa, 29 czerwca 2016

Ramona, Mila, Bobo i pięćdziesiąt sześć innych zwierząt - Kamil Sipowicz

Email Edytuj post

Ramona, Mila, Bobo i pięćdziesiąt sześć innych zwierząt - Kamil Sipowicz


Ramona, Mila, Bobo i pięćdziesiąt sześć innych zwierząt - Kamil Sipowicz

Tytuł: Ramona, Mila, Bobo i pięćdziesiąt sześć innych zwierząt
Autor: Kamil Sipowicz
Wydawnictwo: Iskry
Data wydania: 16 maja 2016
Liczba stron: 147


"Ramona, Mila, Bobo i pięćdziesiąt sześć innych zwierząt" to książka snująca lekkie i ciekawe opowieści o relacjach ludzi i zwierząt. Pozycja ta pokazuje w tych krótkich historiach, że istnieje jeszcze wiele rzeczy o zwierzętach, których nie wiemy. Można czasami przypuszczać, że w niektórych przypadkach one wiedzą więcej o nas samych niż nam się wydaje. Pozycja potrafi wiele razy zaskoczyć podczas lektury i dać do myślenia.

Pięćdziesiąt dziewięć różnego rodzaju zwierząt wchodzi w skład tej krótkiej opowieści. Poznamy losy psów, kotów, a nawet węży, które podzielą się z nami wieloma zagadkami i spostrzeżeniami. Roztocze jest magicznym miejscem, w głębi lasu na potężnym wzgórzu, które staje się świadkiem wielu miejscami dziwnych i niecodziennych wydarzeń.

Lektura jest bardzo przyjemna i skończyłem ją w bardzo szybkim czasie. Lekki i barwny język tylko dodatkowo przyspieszył czytanie i sprawił, że lektura była prawdziwą przyjemnością. Humor jest nieodzownym elementem tej pozycji i nie raz uśmiałem się niemal do łez. Jest to książka mądra, z morałem, więc świetnie nadaje się dla dzieci. Choć i nieco starsi powinni ją przeczytać z dużą satysfakcją. Barwne ilustracje dodają całości niepowtarzalnego klimatu, który towarzyszy nam przez cały czas toczonej opowieści. Tytułowe zwierzęta potrafią nie raz zaskoczyć swoimi charakterami i ciekawymi losami. Zasadniczo są do nas podobne, czym przyciągają do lektury jeszcze bardziej. Autor w tą dość krótką książkę wplótł wiele tematów, choćby: upływu czasu, pojęcie szczęścia, miłości czy tęsknoty. Nie zawiodłem się na tej lekturze i z pewnością sięgnę jeszcze po kolejne pozycje z pod pióra Kamila Sipowicza.

"Ramona, Mila, Bobo i pięćdziesiąt sześć innych zwierząt" jest książką udaną, mieszczącą w małej objętości wiele prawd życiowych i dużą dawkę humoru. Roztocze jawi się jako miejsce barwne i magiczne, gdzie wszystko jest możliwe. Ola jest ciekawą bohaterką, którą od razu można polubić i wzbudza dużą sympatię u czytelnika. Historie zawarte w tej pozycji są bardzo zróżnicowane od zabawnych po na prawdę smutne. Wachlarz różnorakich emocji jakie zaserwował nam autor jest tak duży, że aż miejscami potrafi przytłoczyć. Kamil Sipowicz wprowadził nostalgicznych klimat, który poprzeplatany bolesnymi monetami dał mieszankę iście wybuchową. Jak najbardziej polecam.

Za możliwość przeczytania i zrecenzowania tejże książki serdecznie dziękuję
Wydawnictwu Iskry:

Wydawnictwo Iskry
5 komentarzy
Unknown pisze...

Bardzo chętnie przeczytam.

Zakrecona pisze...

wydaje się być godna uwagi

Unknown pisze...

Książka przypadła mi do gustu:).

Unknown pisze...

Nie żałuję czasu poświęconego lekturze.

Sylwia W. pisze...

Jestem niezmiernie zainteresowana i zaciekawiona, zapowiada się niesamowita lektura.