środa, 29 czerwca 2016

Moja Warszawa. Powidoki - Marek Nowakowski

Email Edytuj post

Moja Warszawa. Powidoki - Marek Nowakowski


Moja Warszawa. Powidoki - Marek Nowakowski

Tytuł: Moja Warszawa. Powidoki
Autor: Marek Nowakowski
Wydawnictwo: Iskry
Data wydania: 2016
Liczba stron: 340


"Moja Warszawa. Powidoki" to ciekawie zebrany jednotomowy zbiór felietonów. Jest to prawdziwa perełka wydawnicza, którą po prostu trzeba poznać i przeczytać. Zbiór został przygotowany ciekawie i zostały w nim umieszczone jedne z najlepszych tekstów Marka Nowakowskiego. Wydanie również zasługuje na plus, aż miło wziąć je w czytelnicze ręce. Jest to lektura konkretna, dogłębna i pokazująca w najmniejszych nawet szczegółach talent pisarski autora. Książka wręcz obowiązkowa dla miłośników jego twórczości, jak i dla osób lubiących porządnie napisane teksty. Wsiąkając w lekturę przenosimy się w inny świat, w świat myśli Nowakowskiego, które potrafią nie raz zszokować.

Pozycja ta, jest to jednotomowy zbiór felietonów w nowej oprawie i wydaniu. Książka ta powstała na 75-lecie urodzin autora, co dodatkowo sprawia, że staje się pozycją wręcz obowiązkową do nabycia dla miłośników twórczości Marka Nowakowskiego. Teksty przygotowane do tego zbioru opublikowano w trzech tomach Powidoków. Felietony charakteryzują się różnorodnością i przyciągają do lektury odważnym piórem i barwnym wywodem. Teksty takie jak: Wspomnij ten domek na Gęsiówce, Chłopcy z tamtych lat czy Warszawiak pilnie poszukiwany czytałem z zapartym tchem od pierwszej do ostatniej strony. Powstałe w latach 1995-1998 nadal przyciągają do lektury i zapraszają Was w podróż do wnętrza umysłu wielkiego pisarza.

Książka ta pełna jest porywających wątków i bohaterów z krwi i kości. Wątki fabularne ukazane są niejednokrotnie jako mroczne, częstokroć nie dające żadnych pozytywnych perspektyw na przyszłość. Pozycja ta ukazuje społeczną nierówność i młodzieńczy bunt z domieszką smutku i mądrości. Autor pisze językiem bogatym i barwnym, dzięki czemu lektura przebiega wręcz w ekspresowym tempie. Realia autor naszkicował niezwykle prawdziwie, wciągając czytelnia mocno w lekturę. Pozycja trafiająca w sedno tamtej epoki, oddając wiernie tamte burzliwe czasy i losy ludzi tam żyjących. Jest to niezmiernie ciekawa lekcja historii, którą powinien odrobić każdy z nas.

"Moja Warszawa. Powidoki" zaskakuje niejednokrotnie podczas czytania i daje sporo powodów do przemyśleń. Marek Nowakowski pisze trafnie i emocjonująco, wciągając czytelnika w opisywane realia. Autor jest jednym z najwybitniejszych polskich pisarzy, który porywa nas swą prawdziwą i wielowątkową prozą. Podczas czytania daje się odczuć charakterystyczny język Nowakowskiego, dzięki czemu lektura jest prawdziwą przyjemnością. Postacie są ciekawe i dają wiele do myślenia o tamtych niepewnych czasów. Polecam.

Za możliwość przeczytania i zrecenzowania tejże książki serdecznie dziękuję
Wydawnictwu Iskry:

Wydawnictwo Iskry
3 komentarze
Unknown pisze...

Ciekawa recenzja, zainteresuję się tą pozycją :)

Unknown pisze...

Słyszałam, że książka jest dobra.

Unknown pisze...

Już dopisałam ją do swojej listy zakupowej.