środa, 25 maja 2016

Wiewióry - Blaise Muller

Email Edytuj post

Wiewióry - Blaise Muller


Wiewióry

Tytuł: Wiewióry
Projektant: Blaise Muller
Ilustrator: Katarzyna "Kiciputek" Babis, Jonathan Munoz
Wydawca: REBEL.pl
Data wydania: 2016
Liczba graczy: 2 - 4 osób
Wiek graczy: od 6 lat
Czas rozgrywki: ok. 10 minut


"Wiewióry" jest to kolorowa i ciekawa gra polegająca na poszukiwaniu orzechów. Przyjdzie nam wcielić się w Jasia, Remka, Madzię i Marysię, szalone i pomysłowe wiewiórki. Potrafiące wykazać się sprytem w dążeniu do zebrania jak największej ilości orzechów. Te małe, a zarazem inteligentne zwierzątka muszą jakoś postarać się przetrwać trudny, zimowy okres. Do dyspozycji będziemy mieli kilka wariantów rozgrywki, co dodatkowo uprzyjemnia czas spędzony z grą. Jest to idealna gra dla początkujących, którzy dopiero zaczynają swoja przygodę z grami planszowymi. Sprawdzi się również świetnie dla osób chcących po prostu miło spędzić wolny czas.

Wiewióry

Nadeszła zima, a wygłodniałe wiewiórki muszą odnaleźć poukrywane na czarną godzinę orzechy. Są głodne i zdesperowane, jak z resztą co roku. Muszą wykazać się po raz kolejny dużym sprytem aby odnaleźć poukrywane zapasy orzechów. Paczka przyjaciół na pewno sobie z tym poradzi! Jednak najpierw muszą sobie przypomnieć gdzie ukryli pożywienie, wśród kamieni, liści oraz żółtych, niebieskich i czerwonych grzybów. Zatem w drogę, na poszukiwanie spiżarni!

Wiewióry

Pozycja ta jest z pozoru nieskomplikowana grą, jednak tylko z pozoru. Zasady jesteśmy w stanie zapamiętać bardzo szybko lecz już sama rozgrywka może dostarczyć sporo niespodziewanych trudności. Odgadywanie obrazków na kafelkach nie jest wcale proste. Podczas kolejnych tur kafelki zostają obracane i tracimy orientację gdzie był widziany przez nas powiedzmy "Liść". A dodatkowo trzeba jeszcze odgadywać kolory kafelków co wywołuje dodatkowe zamieszanie, które jest przyczyną wielu śmiesznych sytuacji podczas rozgrywki. Mechanika gry jest klarowna, a partie można rozegrać w bardzo szybkim tempie. Ilustracje są bardzo kolorowe i staranne, sprawiające, że czas spędzony z grą można uznać za jak najbardziej przyjemny.

Wiewióry

"Wiewióry" dzięki sympatycznym grafiką i prostej mechanice powinna spodobać się wielu graczom. Tym młodszym jak i nieco starszym. Gra została porządnie wykonana i cieszy oko również na półce. Dzięki swojej prostocie dostarcza sporo dobrej zabawy na wiele godzin, nie nudząc przy kolejno rozgrywanych partiach. Gra świetnie sprawdza się na imprezach jak i w gronie znajomych, co również można zaliczyć na plus. Gra zawiera pięć wariantów rozgrywki, sprawiając tym samym, że będzie nas cieszyć po mimo wielu stoczonych gier. Jak najbardziej polecam.

Zawartość pudełka:
9 kafli lasu (dwustronnych) - na obu stronach znajduje się obiekt (grzyb, liść albo kamień) w kolorze żółtym, czerwonym albo niebieskim
12 kafli orzechów
4 kafle Wiewiór (z informacją o obiekcie z jednej strony, a o kolorze z drugiej)
instrukcja

Za możliwość zagrania i zrecenzowania tejże gry serdecznie dziękuję
Wydawnictwu Rebel
Wydawnictwo Rebel
7 komentarzy
Unknown pisze...

Z pewnością zagram :)

Unknown pisze...

Może być ciekawa.

Unknown pisze...

koniecznie muszę ją mieć :D

Unknown pisze...

Wciągająca i innowacyjna, super sprawdza się na imprezach.

Unknown pisze...

Przetestowana w boju. ;]

Unknown pisze...

Chętnie się z nią zapoznam w wolnym czasie.

Anonimowy pisze...

Bardzo interesująca :)