wtorek, 24 maja 2016

Teraz albo nigdy - Sarah Dessen

Email Edytuj post

Teraz albo nigdy - Sarah Dessen


Teraz albo nigdy - Sarah Dessen

Tytuł: Teraz albo nigdy
Autor: Sarah Dessen
Wydawnictwo: HarperCollins Polska
Data wydania: 18 maja 2016
Liczba stron: 384


"Teraz albo nigdy" autorstwa Sarah Dessen pokazuje obraz żałoby i tego w jak różny sposób można ją przeżywać. Mnogość bohaterów ich różnorodne charaktery potrafią zaciekawić. Książka od razu przykuwa wzrok ciekawą okładką, a po zajrzeniu do środka od razu zostajemy wciągnięci w wir wydarzeń. Ciekawy styl autorki i lekkie pióro sprawiają, że pozycję tą czyta się szybko i przyjemnie. Zostaniemy zabrani w zaskakujący świat Macy, który może okazać się nie do końca taki poukładany jak sama sądziła.

Macy stara się być idealna, jako córka, uczennica oraz partnerka. Po śmierci ojca matka się załamała, a ona starała się przynajmniej nie przysparzać matce kolejnych zmartwień. Jednak bycie chodzącym ideałem męczy ją, a przebywanie z Jasonem niezwykle poukładanym chłopakiem również nie należy do łatwych. Pewnego razu gdy Jason wyjeżdża na obóz naukowy ona postanawia zatrudnić się w firmie cateringowej. Nie spodziewa się co ją tam spotka, a tym bardziej, że zakocha się w chłopaku imieniem Wes. Życie zdaje się sypać pod nogami co ze zdumieniem stwierdza, że nawet jej to nie przeszkadza. Jakby tego było mało jest z tego faktu bardzo uszczęśliwiona.

Książka jest świetnie napisana, a podczas lektury obserwujemy metamorfozę głównej bohaterki. Co dodatkowo przyciąga do lektury. Losy Macy, Wesa, Kristy, Berta, Delii i Moniki niezwykle mnie zaciekawiły i czytałem o nich z dużą ciekawością. Postacie zaskarbiły sobie moją sympatie i lektura wciągnęła mnie od pierwszej do ostatniej strony. Wątki fabularne są ciekawe, a akcja szybka co dodatkowo sprawia, że książkę kończy się w dość szybkim tempie. Historia jest ciekawa, a wątki w niej zawarte potrafią nie raz zaskoczyć. Samo zakończenie również zasługuje na plus. Sarah Dessen spisała się doskonale i oddała w ręce czytelników książkę ciekawą i porywającą. Humor zawarty w powieści przypadł mi do gustu i nie raz setnie się uśmiałem. W książce znajdziemy tematy bardziej jak i mniej poważne. Nie sposób się nudzić.

"Teraz albo nigdy" nie zawiodła mnie i świetnie się bawiłem podczas czytania. Sarah Dessen wciągnęła mnie w świat powieści i sprawiła, że nie mogłem się od niej oderwać. Dobre tempo i ciekawe postacie jak najbardziej zasługują na plus. Realistyczne dialogi wyszły autorce nad wyraz udanie, dzięki czemu postacie jeszcze bardziej przekonywują podczas lektury. Powieść jest świetnie przemyślana i napisana, od której wręcz nie da się oderwać. Umieszczenie akcji podczas wakacji również było dobrym pomysłem i pokazało postać Macy w szerszym świetle. Dzięki czemu będziemy mogli ją lepiej poznać, a na prawdę warto. Polecam.

Za możliwość przeczytania i zrecenzowania tejże książki serdecznie dziękuję
Wydawnictwu HarperCollins Polska:

Wydawnictwo  Harper Collins
5 komentarzy
Zakrecona pisze...

Książka chyba idealnie wpasuje się w mój gust.

Leluch Poleluch pisze...

Ciekawa recenzja, nie do końca moje klimaty ale jak zachwalasz to może się skuszę.

Vigrio Salza pisze...

Może być interesująca.

Neris Iko pisze...

lubię tego rodzaju książki.

Sylwia W. pisze...

Nie czytałam jeszcze pozycji tej autorki, ale chyba pora to zmienić:)