niedziela, 15 maja 2016

STASIS

Email Edytuj post

STASIS


STASIS

Tytuł: STASIS
Producent: The Brotherhood Games
Wydawca: The Brotherhood Games
Wydawca PL: Techland

Data wydania: 14 kwietnia 2016
Platformy: PC

"STASIS" jest grą przygodową wpisującą się w realia science fiction. Podczas rozgrywki wcielamy się w mężczyznę, który znajduje się w mrocznym i opuszczonym ośrodku badawczym. Okazuje się, że szuka on swojej rodziny i stara się rozwikłać zagadkę swojego nieciekawego położenia. Podczas przemierzania dziwnych i niepokojących pomieszczeń będziemy mogli korzystać z licznych przedmiotów i łączyć je razem. Ukazanie sterowania w rzucie izometrycznym również było ciekawym pomysłem i przypadło mi do gustu. Zapraszam zatem do recenzji i zagłębienia się w posępne kąty opustoszałego ośrodka badawczego.

STASIS

John Maracheck budzi się w ośrodku badawczym, nie mogąc z początku uwierzyć swoim oczom. Jego rodzina jak i wszyscy członkowie załogi zniknęli w niewyjaśnionych okolicznościach. Maracheck będzie musiał wyruszyć na wyprawę po opuszczonym obiekcie i odnaleźć rodzinę. Elektronika w ośrodku nadal pracuje, a laboratorium skrywa przed naszym bohaterem wiele przerażających tajemnic. Niebezpieczeństwa, które przyjdzie mu pokonać zmienią jego życie raz na zawsze...

STASIS

Przystępując do rozgrywki najpierw rzuca nam się w oczy sterowanie bohaterem w rzucie izometrycznym. Rzadko ostatnio spotykane, jednak bardzo ciekawe i dobrze wykonane. Stasis to z pozoru typowa przygodówka, jednak bardzo klimatyczna i okraszona stonowaną muzyką. Liczne zagadki napotykają nas co i rusz, a mnogość lokacji zostało dopracowanych w najdrobniejszych szczegółach. Klimaty osamotnienia i grozy towarzyszą nam cały czas, aby w wielu momentach przestraszyć do szpiku kości. Drastyczne i krwawe widoki zdarzają się dość często, a wykonanie ich wymagało sporo pracy i dokładności. Pokład Groomlake został szczegółowo i bogato przedstawiony, sprawiając, że wsiąkniemy w przedstawiony świat na ładnych parę godzin. Grafika 2D cieszy oczy, a efekty wizualne stoją na dość wysokim poziomie. Sprawiając, że Stasis zapadnie nam na długo w pamięci.

STASIS

"STASIS" wciąga i emocjonuje podczas rozgrywki, gra zawiera klasyczne elementy przygodówek z pewnym powiewem świeżości. Klimat jest ciężki i mroczny, sprawiający, że pozycja ta powinna przypaść do gustu również miłośnikom horrorów. Konwencja science fiction zawiera wiele ciekawych i unikatowych pomysłów, jeszcze bardziej przyciągając do prowadzenia rozgrywki. Rozbudowany i bogaty świat, skomplikowane zagadki i ładna grafika jak najbardziej wpływają na plus dla tej pozycji. Psychodeliczna okładka przyciąga uwagę i ładnie prezentuje się na półce, co również jest fajną sprawą. Zachęcam do zapoznania się z ta pozycją i wyruszenia na przerażającą wyprawę po opuszczonym ośrodku badawczym Groomlake. Jak najbardziej polecam.

PLUSY:
+ Mroczny klimat science fiction
+ Ciekawe zagadki
+ Oprawa graficzna
+ Rozbudowany świat

MINUSY:
- Błędy gry
- Mała ilość muzyki w tle

Za możliwość zagrania i zrecenzowania tejże gry serdecznie dziękuję
Wydawnictwu Techland:
Wydawnictwo Techland
11 komentarzy
Unknown pisze...

Godna uwagi :)

Unknown pisze...

Musze ją mieć, lubię takie klimaty.

Unknown pisze...

z pewnością sięgnę po tą pozycję. Zapowiada się niezła rozgrywka :D

Unknown pisze...

Konwencja science fiction to coś co lubię. Chętnie zagram!

Unknown pisze...

Chyba po nią sięgnę:).

Unknown pisze...

Grałem i polecam.

Unknown pisze...

Wygląda ciekawie, może być fajna.

Unknown pisze...

Jak w klimatach Obcego to z przyjemnością się z nią zapoznam.

Gerroor Ged pisze...

Mroczny klimat i intrygujące zagadki. Brzmi jak coś dla mnie!:)

Maciej pisze...

Graficznie gra prezentuje się słabo, ale podoba mi się tajemniczy, nieco mroczny klimat. Fajnie też, że twórcy stawiają przed nami angażujące wyzwanie.

DarkLight pisze...

Graficznie może nie poraża, ale granie po ciemku potrafi napędzić porządnego pietra. Gra jak za starych, dobrych czasów.