czwartek, 12 maja 2016

Osadnicy: Narodziny Imperium. Atlantydzi - Ignacy Trzewiczek

Email Edytuj post

Osadnicy: Narodziny Imperium. Atlantydzi - Ignacy Trzewiczek


Osadnicy: Narodziny Imperium. Atlantydzi

Tytuł: Osadnicy: Narodziny Imperium. Atlantydzi
Projektant: Ignacy Trzewiczek
Wydawca: Portal Games
Data wydania: 2016
Liczba graczy: 1 - 5 osób
Wiek graczy: od 10 lat
Czas rozgrywki: ok. 90 minut


"Osadnicy: Narodziny Imperium. Atlantydzi" jest pierwszym dodatkiem do gry, który wprowadza technologię i naukę do rozgrywki. Dodatek nie jest niestety grą samodzielną i potrzebujemy do niego wersji podstawowej. W tej pozycji uraczymy nową Frakcję, która wprowadza do akcji tytułowych Atlantydów. Dołączając do czterech poznanych już nacji. Wszystko wygląda na to, że koniec jest już bliski! Trzeba ocalić co się da!

Osadnicy: Narodziny Imperium. Atlantydzi

W świece Atlantydy rządzi technologia, jednak nieunikniony potop wisi nad ich głowami niczym fatum. Gdy dobiegnie koniec tury wszystkie frakcyjne budynki zatoną i ulegną zniszczeniu. Tylko Atlantydzi mogą posługiwać się zaawansowaną Technologią i używać jej potencjału, ponieważ pozostałe frakcje nie posiadają wystarczających umiejętności. Atlantydzi muszą zatem znaleźć sposób aby uniknąć niszczycielskiego działania żywiołu i ulepszyć działanie budynków.

Osadnicy: Narodziny Imperium. Atlantydzi

Atlantydzi są trudną Frakcją do prowadzenia rozgrywki, lecz gdy się ją opanuje daje wiele satysfakcji z gry. Trzeba przede wszystkim mieć plan, aby nie stracić zdobytych budynków i punktów zwycięstwa. Po rozegraniu nimi kilku partii można się przyzwyczaić do ich specyfiki i czerpać pełna radość z gry. W dodatku znajdziemy nowe karty z Atlantydami, które pasują rysunkami oraz klimatem do poprzednio już zaprezentowanych kart. Dzięki dodatkowi gra się dłużej i ciekawiej, co jeszcze uprzyjemnia czas spędzony z grą. Mechanika dodatku jak i poprzednio jest dość prosta i klarowna. Dlatego większość graczy nie powinna mieć problemów z jej rozpracowaniem. Dodatek dobrze wpasowuje się w wersję podstawową, serwując graczom jeszcze większą porcję dobrej zabawy.

Osadnicy: Narodziny Imperium. Atlantydzi

"Osadnicy: Narodziny Imperium. Atlantydzi" to bardzo zachęcający dodatek, który dostarcza kolejną bardzo ciekawą Frakcję. Bardzo dobrze bawiłem się podczas rozgrywki i miło wspominam czas spędzony z grą. Atlantydzi są dość skomplikowanym dodatkiem, dlatego lepiej wpierw zapoznać się z wersja podstawową Osadników. Po rozegraniu kilku partii w wersję podstawową możemy przystąpić do rozgrywki z użyciem Atlantydów. Dzięki zdobytemu doświadczeniu i ich wielkiej mocy możemy stać się niepokonani i nie raz zadziwić znajomych swymi umiejętnościami! Z niecierpliwością wyczekuję zatem kolejnych rozszerzeń i życzę przyjemnych rozgrywek w świecie Osadników. Serdecznie polecam.

Zawartość pudełka:
110 kart
1 plansza frakcji
1 żeton frakcji
49 żetonów technologii
2 żetony barbarzyńców
Instrukcja

Za możliwość zagrania i zrecenzowania tejże gry serdecznie dziękuję
Wydawnictwu Portal Games
Wydawnictwo Portal Games
8 komentarzy
Zakrecona pisze...

Wciągająca i innowacyjna :)

Unknown pisze...

sprawdza się na imprezach

Unknown pisze...

Sprawdzona w boju.

Unknown pisze...

Będę musiała się z nią zapoznać w wolnym czasie :D.

Unknown pisze...

Coś nowego i trochę innego, warto poświęcić jej uwagę.

Cresto Mix pisze...

Z pewnością zagram.

Yuri Ossaka pisze...

Może być ciekawa :)

Unknown pisze...

Lubię tego rodzaju gry więc z pewnością sięgnę i po tą pozycję :D!