wtorek, 3 maja 2016

Grey Goo Definitive Edition

Email Edytuj post

Grey Goo Definitive Edition


Grey Goo Definitive Edition

Tytuł: Grey Goo Definitive Edition
Producent: Petroglyph
Wydawca: Grey Box
Wydawca PL: Techland
Platformy: PC
Data wydania: 14 kwietnia 2016


"Grey Goo Definitive Edition" to stworzona przez zespół Petroglyph strategia, która zawiera w sobie mechanikę starych, dobrych RTS-ów z nowym interfejsem. Do wyboru gracze posiadają trzy frakcje, które różnią się od siebie dostępnymi jednostkami i budynkami. Podczas rozgrywki będziemy musieli gromadzić surowce, budować okazałe budynki oraz doszkalać naszych żołnierzy. W trakcie potyczek będziemy mogli odczuć powrót do starych dobrych czasów, czego dużej rzeszy graczy brakowało. Jest to klasyczny RTS, oparty na budowaniu i rozbudowywaniu baz oraz powiększaniu ilości wojska. Powrót do kultowych klimatów z kilkoma nowymi ulepszeniami. Szara Materia sprawiła, że aż zakręciła mi się łza w oku.

Grey Goo Definitive Edition

Uruchamiając grę możemy zauważyć, że jest to strategia czasu rzeczywistego w realiach science-fiction. Za jej opracowanie odpowiada studio Petroglyph Games, które nota bene spisało się całkiem nieźle. Na swoim koncie posiadają takie tytuły jak: Command & Conquer czy Universe At War. Earth Assault. Fabuła gry jest dość prosta. Przenosimy się do dalekiej przyszłości, gdzie ludzie zaczęli kolonizować inne planety. Minęło pięćset lat od czasu skolonizowania planety zwanej Ekosystem Dziewięć. To właśnie na jej powierzchni toczy się zażarta walka o dominację, pomiędzy rasą Beta - uchodźcami, ludźmi, a potężnymi nanobotami o nazwie Goo. Kto uzyska kontrolę nad Ekosystemem Dziewięć oraz całym systemem gwiezdnym? Może to będziesz Ty!

Grey Goo Definitive Edition

Jak to bywa w grach tego typu każda z frakcji posiada własne jednostki i budynki, które charakteryzują się odmiennymi cechami. Dostępnych budynków i technologii mamy całkiem sporo, co za tym idzie posiadamy całkiem zróżnicowane możliwości prowadzenia rozgrywki. Klimat gier lat 90-tych został utrzymany, co mi osobiście bardzo przypadło do gustu. Od dawna brakowało takiego klasycznego RTS-a i studio Petroglyph spełniło oczekiwania wielu graczy. Oddając w ich ręce pozycję dopracowaną i bardzo grywalną. Pozycja ta została jednak nieco ulepszona aby spodobała się również nowemu pokoleniu graczy. Gra jest dynamiczna, a wszystko dzieje się w skali makro. W szczególności budowanie bez, zbieranie surowców i tworzenie naszej armii. Jak zwykle nieodłącznym elementem osiągnięcia zwycięstwa w takich pozycjach jest opracowanie odpowiedniego planu strategicznego. Interfejs w GREY GOO jest intuicyjny i sprawia, że czas spędzony z grą możemy zaliczyć do przyjemności. Do dyspozycji mamy kampanię fabularną oraz tryb multiplayer, który został wsparty o system Steamworks. Co moim zdaniem jest udanym pomysłem. Grafika trójwymiarowa cieszy oko, a efekty wizualne również stoją na wysokim poziomie wciągając nas w realia gry. Sprawiając, że przy rozgrywce spędzimy kilka ładnych godzin.

Grey Goo Definitive Edition

"Grey Goo Definitive Edition" to udana pozycja łącząca w sobie element klasyczny RTS-ów ze świeżym podejściem do tematu. W pozycji tej znajdziemy również kilka unikatowych pomysłów. Rozgrywka jest emocjonująca i klimatyczna, sprawiając wiele przyjemności podczas gry. Muzyka również cieszy ucho, nie przeszkadzając, a dodając specyficznego klimatu. GREY GOO oceniam całkiem wysoko z uwagi na sentyment do tego rodzaju pozycji, jak również z uwagi, że coraz mniej można uraczyć takich gier na naszym rynku. Ładna okładka gry również zasługuje na plus. Grało mi się w nią całkiem fajnie i przyjemnie. Stawcie zatem czoła kosmicznym, wrogim frakcją i postarajcie się przetrwać! Polecam.

PLUSY:
+ Klarowna mechanika
+ Staranna grafika
+ Dopracowane przerywniki filmowe
+ Świetny klimat

MINUSY:
- Pobieżna historia
- Dość krótka kampania

Za możliwość zagrania i zrecenzowania tejże gry serdecznie dziękuję
Wydawnictwu Techland:
Wydawnictwo Techland
8 komentarzy
Gerroor Ged pisze...

Lubię strategie więc z pewnością sięgnę i po tą grę :D

Unknown pisze...

Coś zdecydowanie dla mnie!

Unknown pisze...

Świetnie się prezentuje. Musze ją mieć :)

Unknown pisze...

Jak najbardziej godna uwagi.

Unknown pisze...

Przypomniały mi się stare dobre czasy. Więc dla tego chętnie zagram i przetestuję.

Cresto Mix pisze...

Chyba się na nią połaszczę;]

Unknown pisze...

Koniecznie muszę się z nią zapoznać

Unknown pisze...

Zapowiada się niezła rozgrywka w starym dobrym stylu! ;p