sobota, 28 maja 2016

Ezotero. Moje przeznaczenie - Agnieszka Tomczyszyn

Email Edytuj post

Ezotero. Moje przeznaczenie - Agnieszka Tomczyszyn


Ezotero. Moje przeznaczenie - Agnieszka Tomczyszyn

Tytuł: Ezotero. Moje przeznaczenie
Autor: Agnieszka Tomczyszyn
Wydawnictwo: MG
Data wydania: 17 lutego 2016
Liczba stron: 336


„Ezotero. Moje przeznaczenie” to druga po debiutanckiej "Córce wiatru" książka Agnieszki Tomczyszyn, która zachwycająco łączy w sobie elementy kryminału, fantasy i romansu. To powieść mocno chwytająca za serce i nie pozwalająca się oderwać ani na moment. Nie brakuje w niej humoru, zabawy i świeżości, a także ważnego przesłania. Jest przepełniona pozytywną magią, lekkością i zwrotami akcji. Pełna wrażeń i emocji, które na długo zostają w pamięci czytelnika. Jeśli macie ochotę na odrobinę magii osadzoną w naszym rodzinnym polskim klimacie to zapraszam do lektury!

Pola to główna bohaterka, która wychowywała się na górze czarownic o nazwie Brocken. Od dziecka zajmowała się nią babcia Elea, ucząc i wpajając podstaw magii i zaklęć. Pola jest dziewczyną obdarzoną przez los darem teleportacji i przepowiadania przyszłości. Babcia wychowała ją w przekonaniu, że czeka ją bardzo niezwykła i trudna przyszłość. Pola od małego była zafascynowana życiem zwykłych ludzi, których niestety w jej świecie brakowało. Dorastała w gronie samych kobiet czarownic, więc nie był jej nigdy znany stan zakochania, o którym zawsze marzyła. Gdy jej babcia umiera, Pola ma zostać ogłoszona kolejną przywódczynią wszystkich czarownic. Postanawia, że gdy tylko zostanie zaprzysiężona przeprowadzi w swoim świecie wielką rewolucję. Pewnego dnia schodzi na Ziemię i odnajduje swoją prawdziwą rodzinę. O tej pory jej życie wywraca się do góry nogami.

Książkę czyta się bardzo przyjemnie i szybko. Wspaniała lektura na wiosenne wieczory. Głównej bohaterki nie da się nie polubić. Jest bardzo uczynna, zawsze stara się pomóc każdemu komu może. Wykazuje się ogromną odwagą i stawia czoła przeciwnościom losu, a ma ich w życiu sporo. Jej postać udowadnia, że wszystko jest możliwe i rzeczywistość nie ma żadnych granic. Autorka świetnie stworzyła nie tylko postać Poli, mamy tu szeroką gamę innych ciekawych charakterów, także tych negatywnych. Agnieszka Tomczyszyn znakomicie przedstawia problemy dotyczące życia wielu ludzi i to za pośrednictwem tak lekkiego i świeżego języka.

„Ezotero. Moje przeznaczenie” to lektura dająca możliwość przeniesienia się do świata wyobraźni. Zawarty w niej świat magiczny miesza się z rzeczywistością. Powieść łączy w sobie wiele elementów z gatunku fantasy, kryminału, romansu ale także powieści obyczajowej. Książka emanuje pozytywną energią, ciepłem, optymizmem i nadzieją. Tutaj magia, rodzicielska miłość i beztroska przeplatają się z trudem rozwiązywania codziennych problemów i życiowych rozterek. Pozycja, która zapada w pamięci na długo. Serdecznie polecam. 

Za możliwość przeczytania i zrecenzowania tejże książki serdecznie dziękuję
Wydawnictwu MG:

Wydawnictwo MG
5 komentarzy
Zakrecona pisze...

zapowiada się interesująco

Sylwia W. pisze...

Chętnie przeczytam :)

Leluch Poleluch pisze...

Ciekawa historia na pewno warta przeczytania.

Wiktor Zwycięzca pisze...

Bardzo fajna pozycja.:D

Vigrio Salza pisze...

Jak wpadnie mi w ręce to na pewno przeczytam.