poniedziałek, 11 kwietnia 2016

Przewodnik archeologiczny po Polsce - Agnieszka Malinowska-Sypek, Robert Sypek

Email Edytuj post

Przewodnik archeologiczny po Polsce - Agnieszka Malinowska-Sypek, Robert Sypek


Przewodnik archeologiczny po Polsce - Agnieszka Malinowska-Sypek, Robert Sypek

Tytuł: Przewodnik archeologiczny po Polsce
Autor: Agnieszka Malinowska-Sypek, Robert Sypek
Wydawnictwo: Arkady
Data wydania: grudzień 2010
Liczba stron: 704


"Przewodnik archeologiczny po Polsce" to jeden z lepszych przewodników archeologicznych na naszym rynku. Wiele pięknych ilustracji, ciekawie opisanych, sprawia, że chce się odwiedzić te tajemnicze i bardzo ważne miejsca dla historii Polski. Publikacja posegregowana jest według województw, co sprawia, że możemy prześledzić miejsca, które najbardziej nas interesują. Pozycja ta bardzo dokładnie przybliża nam życie naszych przodków i uzmysławia jak bujne i różnorodne było ich życie.

Lektura wciągnęła mnie od pierwszej do ostatniej strony, lekki styl autorów i przepiękne ilustracje zachęcają do zapoznania się z tą pozycją. Przewodnik jest obszerny i drobiazgowo opisuje liczne zabytki warte zwiedzenia. Opisuje wiele ciekawych znalezisk archeologicznych: kurhanów, świątyń, grodzisk czy zamków. Dzięki tej pozycji dowiedziałem się o wielu miejscach, które warto zwiedzić i na co zwracać baczna uwagę podczas wycieczek. Informacje zawarte w książce są dobrze uporządkowane, a opisu zwięzłe i klarowne. Podczas lektury niezwykle wyraźnie można sobie wyobrazić jak żyli nasi przodkowie w dawnych, zamierzchłych czasach.

Pozycja ta jest dość obszerna i w bardzo szerokim stopniu zgłębia poruszany temat. Autorzy dzielą się swoją bogatą wiedzą i zachęcają do zapoznania się z naszą bogatą historią. Pozycja wydana jest na wysokiej jakości papierze, a twarda okładka sprawia, że świetnie prezentuje się na półce. W książce opisane jest wiele stanowisk archeologicznych, które dostarczyły sporą ilość znalezisk z naszych ziem. Miejscami opisywanymi są chociażby: Ostrów Lednicki, Giecz, Grodzisko w Tumie, Biskupin, Trzcinica czy Kopiec Wandy. Autorzy zawarli również wiele mniej znanych miejsc, które również jak najbardziej warte są poznania. Dzięki badaniom archeologicznym coraz lepiej poznajemy naszą historię i coraz więcej faktów wyłania się z odmętów historii.

"Przewodnik archeologiczny po Polsce" to pozycja niezwykle bogata, jak najbardziej warta tego aby po nią sięgnąć. Na kartach książki odnajdziemy dzieje najstarszych ludów z naszych ziemi, osad, kultur czy zamków i miast. Autorzy proponują wiele szlaków archeologicznych, które mogą posłużyć jako motywacja do odbycia nie jednej niezapomnianej wyprawy. Pomaga w tym podział na województwa, dzięki czemu odnajdziemy najbardziej interesujące nas lokalizacje. Liczne piękne zdjęcia zabytków, osad i zamków zachęcają aby zobaczyć je na własne oczy. Gorąco polecam.

Za możliwość przeczytania i zrecenzowania tejże książki serdecznie dziękuję
Wydawnictwu Arkady:
6 komentarzy
Happy Makane pisze...

Zapowiada się interesująco.

Ania Lenna pisze...

Może być ciekawa, lubię książki historyczne i przewodniki.

Yukka Amano pisze...

Bardzo ciekawa publikacja.

L.V.V. Sasha pisze...

Dość droga książka, choć warta swej ceny. Przy okazji chętnie przeczytam.

Aemii Enekko pisze...

Narobiłeś mi wielkiej ochoty na tę książkę. Już planuje kolejną wycieczkę :)

Cresto Mix pisze...

Mam na nią chrapkę już od pewnego czasu.