środa, 30 marca 2016

Szalone Zegarki - Alex Putfin

Email Edytuj post

Szalone Zegarki - Alex Putfin


Szalone Zegarki

Tytuł: Szalone Zegarki
Projektant: Alex Putfin
Wydawca: Portal Games
Data wydania: 2015
Liczba graczy: 4 - 7 osób
Wiek graczy: od 8 lat
Czas rozgrywki: ok. 30 minut


"Szalone Zegarki" zabiera na w iście szaloną podróż wgłąb czasu. Gra jest szybka i dynamiczna, rewelacyjne spisująca się w gronie znajomych i na imprezach. Salwy śmiechu towarzyszą nam cały czas podczas rozgrywki, sprawiając, że mamy ochotę powracać do gry wiele razy. Jest to gra traktująca o czasie, który upływa powoli, pędzi do przód lub tyłu lub całkowicie znika. Gra jest stosunkowo prosta lecz emocjonująca. Jest to zaiste szalona gra, gdzie czas ma ogromne znaczenie!

Szalone Zegarki

Podczas gry będziemy sprawdzać czy godziny na kartach się zgadzają z tymi, które podaliśmy. Następnie wszyscy gracze muszą dotknąć dłonią zegar, który znajduje się w centralnej części stołu. Liczy się szybkość i refleks. Podczas gry czas biegnie inaczej niż zazwyczaj i rządzi się odmiennymi regułami. Należy o tym pamiętać i uważnie odliczać upływające godziny na odkrywanych kartach. Aby odnieść zwycięstwo należy pozbyć się wszystkich kart ze swojego stosu. Aby tego dokonać należy postępować bezbłędnie i nie łamać zasad gry. Gdy jednak popełnimy błąd będziemy musieli zebrać wszystkie karty, które zostały zagrane do tej pory. Co zasadniczo oddala nas od upragnionej wygranej.

Szalone Zegarki

Gra na spotkania ze znajomymi sprawdza się doskonale. Podczas rozgrywki nie zabraknie dużych emocji i dobrej zabawy. Gra z pozoru łatwa potrafi nieźle zamieszać nawet zaprawionych w boju graczy. Jest to porządna imprezówka, która zachęca do ponownych rozgrywek. Porządne wykonanie i ciekawa mechanika jak najbardziej zasługują na plus dla tej pozycji. Rozgrywka daje nam wiele możliwości oraz wariantów osiągnięcia zwycięstwa przez co po mimo wielu rozegranych partii ciągle cieszy i wzbudza duże emocje. Jak najbardziej nadaje się dla młodszych jak i starszych graczy, ciesząc tak samo. Ciągła koncentracja i szybki refleks jak najbardziej wskazane!

Szalone Zegarki

"Szalone Zegarki" to rewelacyjna gra imprezowa, która potrafi na prawdę zmusić nasz umysł do wytężonej pracy. Zasad gry jest niewiele jednak potrafią one porządnie dać się graczom we znaki. Gra toczy się bardzo szybko, a dodatkowo trzeba słuchać, co mówią inni i samemu wykonywać swoje ruchy. Starając się nie pomylić, co nie jest prostą rzeczą. Ładne wydanie i innowacyjna mechanika sprawiają, że gra bardzo mocno wciąga. Elementy rywalizacji są dość duże i zachęcają do rozgrywania kolejnych partii. Gra jest prosta i szybka, pozwalająca graczom w różny sposób dojść do zwycięstwa. Dostarczając rozrywki w ciekawy sposób, uruchamiając przy tym mocno nasze szare komórki. Jak najbardziej polecam.

Zawartość pudełka:
63 karty z zegarami
42 karty z regułami Co? i Kiedy?
żeton zegara centralnego
karta podręcznej pomocy
instrukcja

Za możliwość zagrania i zrecenzowania tejże gry serdecznie dziękuję
Wydawnictwu Portal Games
Wydawnictwo Portal Games
6 komentarzy
Unknown pisze...

Jaka fajna gra. Coś zdecydowanie dla mnie!

Unknown pisze...

Muszę koniecznie ją nabyć :)

Unknown pisze...

Może się skuszę ;]

Unknown pisze...

Świetny prezent dla chłopaka ^^.

Unknown pisze...

Super okładka, przyciąga niesamowicie.

Unknown pisze...

Lubię planszówki, więc może sięgnę i po tę pozycję :D