czwartek, 24 marca 2016

REverSAL #1 - Karakara Kemuri

Email Edytuj post

REverSAL #1 - Karakara Kemuri


REverSAL #1 - Karakara Kemuri

Tytuł: REverSAL #1
Autor: Karakara Kemuri
Wydawca polski: Studio JG
Gatunek: lekki horror akcji
Data wydania: 23 luty 2015
Liczba tomów: 2
Liczba stron: 176


"REverSAL #1" autorstwa Karakara Kemuri przyciąga ciekawą i dopracowaną kreską. Okładka od razu przyciągnęła mój wzrok, a główna bohaterka zaskarbiła sobie moją sympatię. Ayame na prawdę da się lubić, po mimo tego, że może nie jest idealnym wzorem superbohatera. Autor dobrze wykreował tą postać i przez to wydaje się być prawdziwa i realistyczna. Gejsza walcząca z hordą potworów daje dużo frajdy podczas czytania i ani się obejrzymy już przewrócimy ostatnią stronę.

Poznajemy Kioto Ayame Matsuyuki, gejszę z dużą ilością odwagi i determinacji. Dziewczyna jest życzliwą i dobrą osobą, niezaznajomioną jednak ze sposobami walki. Co nastręcza jej sporych kłopotów w kontaktach z licznymi, krwiożerczymi monstrami. Bardzo pragnie zostać super-bohaterką, dlatego gdy pewnego chłopaka atakuje agresywny pies natychmiast rusza mu z pomocą. Szczęśliwie uratowany młody mężczyzna nie dziękując, szybko oddala się gubiąc przy okazji tajemniczą grę. Gdy Ayame uruchamia ją na swojej konsoli do gier nagle okazuje się, że świat wokół niej się zmienił. Kioto jakie znała okazuje się oblężone przez chordę rządnych krwi potworów. Łaknących jedynie świeżego mięsa...

Manga bardzo mi się spodobała i przeczytałem ją stosunkowo szybko. Jest oryginalna, posiada dopracowaną kreskę i ciekawą fabułę. Akcja toczy się szybko, nie pozostawiając miejsca na nudę. Od strony graficznej również spełnia oczekiwania, a główna bohaterka wzbudza sympatię. Ayame jest prawdziwa, posiada wady i zalety, przez co można się z nią utożsamić. Tym samym jeszcze bardziej wciągając w lekturę. Świat przedstawiony w mandze jest mroczny, w którym gra toczy się na śmierć i życie. REverSAL powinna przypaść do gustu fanom pozycji z szybką i brutalna akcją, gdzie zombie co i rusz mogą Ci odgryźć głowę. Żywe trupy zostały pokazane tu w trochę innej odsłonie, co osobiście mi się spodobało. Tłumaczenie również wypada bez większych potknięć, nie zauważyłem jakiś większych błędów podczas czytania. Co również zasługuje na plus. Z pewnością sięgnę po kolejny tom aby przekonać się jak potoczyły się dalej, dynamiczne losy wojowniczej gejszy.

"REverSAL #1" jest mangą nietuzinkową, która ładną kreską i szybką akcją wciąga do lektury. Karakara Kemuri miło mnie zaskoczył i zachęcił do kolejnego sięgnięcia po jego mangi. Studio JG po raz kolejny spisując się na medal, wypuszczając pozycję dopieszczoną graficznie. Mangę czyta się szybko i przyjemnie, a losy Ayame Matsuyuki pochłaniają do ostatniej strony. Dialogi miejscami potrafią na prawdę rozśmieszyć, niemal do łez, co również wpływa na ocenę tej pozycji. Tomik rozgrzał moją ciekawość do czerwoności i zachęcił do sięgnięcia po kolejny. Serdecznie polecam.

Za możliwość przeczytania i zrecenzowania tegoż komiksu serdecznie dziękuję
Wydawnictwu Studio JG:

Studio JG
4 komentarze
Unknown pisze...

Manga świetna, polecam wszystkim!

Zakrecona pisze...

wydaje się naprawdę interesująca ^^

Unknown pisze...

Zombie! To coś dla mnie :D

Unknown pisze...

Ciekawy komiks jak będę miał okazie to się z nim zapoznam.