czwartek, 31 marca 2016

Abalone Quattro - Laurent Levi, Michel Lalet

Email Edytuj post

Abalone Quattro - Laurent Levi, Michel Lalet


Abalone Quattro

Tytuł: Abalone Quattro
Projektant: Laurent Levi, Michel Lalet
Wydawca: REBEL.pl
Data wydania: 2016
Liczba graczy: 7 osób
Wiek graczy: od 13 lat
Czas rozgrywki: ok. 20 - 40 minut


"Abalone Quattro" to wciągająca gra logiczna dla czterech osób, która dzięki prostym zasadom wciąga na długi czas. Możliwości wygranych jest bardzo wiele, sprawiając, że zabawa podczas gry jest przednia. Elementy gry zostały wykonane bardzo starannie, a nietuzinkowe pudełko od razu przyciąga wzrok gracza. Zasady rozgrywki są banalnie proste, wprowadzające dużo emocji i adrenaliny. Dla fanów gier logicznych pozycja wręcz obowiązkowa!

Abalone Quattro

Do gry może przystąpić dwóch, trzech lub nawet czterech graczy, im więcej osób tym partia staje się ciekawsza. Na sześciokątnej planszy z wgłębieniami umieszczone są kolorowe kule. Ilość przypadających kul zależy od liczby graczy biorących udział w danej rozgrywce. 9 kul dla 4 gracz, 11 kul dla 3 graczy i po 14 kul dla 2 graczy. Dostępne kule są w kolorach białych, czarnych, żółtych i czerwonych. Gra polega na przepychaniu swoich kul w taki sposób aby wypchnąć poza planszę kule przeciwnika. Możemy poruszać się do przodu, tyłu lub na boki. Zwycięża ten gracz, któremu uda się wypchnąć połowę kul przeciwnika.

Abalone Quattro

Mechanika gry jest bardzo prosta, dlatego nawet mało zaawansowany gracz powinni sobie z nią poradzić. Gra przypomina w pewnym sensie szachy i wymaga od graczy dużych pokładów myślenia i używania zaawansowanych strategii, jeżeli chce się odnieść zwycięstwo. Regrywalność jest spora przy tym tytule i chce się do niego powracać wielokrotnie, aby wcielić w życie nowe pomysły i strategie. Wykonanie jest porządne i cieszy oko. Rozgrywka wymaga myślenia z wyprzedzeniem i wymaga od graczy uczenia się na własnych błędach. Poziom trudności uzależniony jest od poziomu zaawansowania graczy biorących udział podczas gry. Rozrywka zaserwowana nam dzięki tej pozycji jest jak najbardziej emocjonująca i wciągająca.

Abalone Quattro

"Abalone Quattro" zapewniło mi miło spędzony czas z dopracowanymi elementami gry i klarowną mechaniką. Gra wciąga na długi czas i zmusza gracza do wymyślania sowiej taktyki. Co jest przednią zabawą samą w sobie. Ciężkie i dopracowane kule sprawiają przyjemność z rozgrywki, pozwalając dostosować tryb gry do potrzeb i umiejętności graczy. Ogólny klimat gry przypadł mi do gustu i sprawił, że z pewnością nie raz zasiądę do tego tytułu. Gra jest szybka i emocjonująca, a elementy starannie wykonane. Serdecznie polecam!

Zawartość pudełka:
56 ciężkich kul (o średnicy 22mm) w 4 kolorach - białym, czarnym, żółtym i czerwonym,
sześciokątna, plastikowa, solidna plansza
instrukcja

Za możliwość zagrania i zrecenzowania tejże gry serdecznie dziękuję
Wydawnictwu Rebel
Wydawnictwo Rebel
5 komentarzy
Unknown pisze...

Bardzo ciekawe wydanie :)

Unknown pisze...

gra również przypadła mi do gustu

Unknown pisze...

W końcu z pewnością przyjdzie na nią kolej;p

Unknown pisze...

muszę ją mieć!

Unknown pisze...

Ładne wydanie, dopracowane i ciekawe. Chyba się na nią połaszczę.