czwartek, 25 lutego 2016

Szeryf z Nottingham - Sergio Halaban

Email Edytuj post

Szeryf z Nottingham - Sergio Halaban


Szeryf z Nottingham

Tytuł: Szeryf z Nottingham
Projektant: Sergio Halaban, Bryan Pope, Benjamin Pope, Andre Zatz
Wydawca: REBEL.pl
Data wydania: 2016
Liczba graczy: 3 - 5 osób
Wiek graczy: od 13 lat
Czas rozgrywki: ok. 60 minut


"Szeryf z Nottingham" jest grą, w której przyjdzie nam wcielić się w przebiegłego kupca, który musi dostarczyć liczne dobra na miejscowy rynek. Jednak nie będzie to wcale proste zadanie, ponieważ miejscowy Szeryf wcale nie będzie ułatwiał nam dostarczenia transportu. Aby dostać się do miasta będziemy musieli przekonać Szeryfa aby pozwolił nam wjechać. Ceny za przejazd są różne i uzależnione od rodzaju i liczby przewożonego towary. Jednak możesz drogi graczu spróbować przemycić coś nielegalnie i zarobić jeszcze więcej monet. Tylko od Ciebie zależy jaką drogę do wzbogacenia się wybierzesz.

Szeryf z Nottingham

Smakowite ładunki zmierzają wprost do miasta, jednak chytry Szeryf z Nottingham kontroluje wszystkich kupców zmierzających do miasta. Czy przypadkiem nie szmuglują w ładunku ukrytych nielegalnych towarów. Jest jednak sposób aby wwieźć trochę nielegalnego towaru, a mianowicie dać łapówkę. Ponieważ Szeryf ma słabość do łatwych pieniędzy. Można go jeszcze spróbować oszukać prowadząc kontrabandę, w celu wwiezienia do zamku zakazanych towarów. Jednak podczas kontroli wykrycie nielegalnego ładunku będzie się wiązać ze sporymi konsekwencjami. Zostanie on skonfiskowany i dodatkowo przyjdzie zapłacić nam sporą grzywnę. Tylko najsprytniejsi handlarze są w stanie przemycić zakazane towary i dać Szeryfowi w odpowiednim momencie łapówkę. Jak zwykle może wygrać tylko sprytniejszy!

Szeryf z Nottingham

Podczas rozgrywki gracze będą musieli w kolejności wcielać się w postać Szeryfa. Decydując, które torby trzeba przeszukać, a które nie. Kupcy chcący dostać się na targ mogą być poddani inspekcji, podczas, której mogą dostać karę lub w razie niewinności odszkodowanie. Przyłapany przemytnik na nielegalnym transporcie może zapłacić sporą grzywnę, która później znajdzie się się w skarbcu Nottingham. Jak również zostaną delikwentowi skonfiskowane nielegalne ładunki. Zostanie zwycięzcą ten gracz, któremu uda się na koniec gry uzbierać największą liczbą punktów, dzięki zebranym monetom oraz towarom. Kontrabanda może czasami popłacić...

Szeryf z Nottingham

"Szeryf z Nottingham" zawiera wiele interakcji, blefowania oraz dostarcza dużej dawki emocji. Zasady są dosyć proste, a instrukcja przejrzysta. Nieudane próby przemytu często kończą się salwami śmiechu, dostarczając dużej ilości dobrej zabawy podczas rozgrywki. Jest to znakomita gra imprezowa, szybka i dająca wiele możliwości prowadzenia gry. Pozycja ta została świetnie wykonana, z dbałością o najmniejsze szczegóły. Umiejętności blefowania i taktycznego przewidywania ruchów jak najbardziej wskazane. Jednym graczom wychodzi trochę lepiej, a innym nieco gorzej, to i tak zabawa jest przednia. Choć zdarza się, nie raz, że traci się niemal cały ładunek. Wysoka jakość i dopracowana mechanika sprawiają, że gra ta jak najbardziej jest warta uwagi. Polecam.

Zawartość pudełka:
216 kart Towarów (144 karty Legalnych Towarów (zielone), 60 kart Kontrabandy (czerwone), 12 kart Dóbr Królewskich (czerwone ze złotą wstęgą i pieczęcią Szeryfa u dołu) );
110 monet w czterech nominałach;
1 znacznik Szeryfa;
5 Straganów Kupieckich;
5 Toreb Kupieckich;
Instrukcja

Za możliwość zagrania i zrecenzowania tejże gry serdecznie dziękuję
Wydawnictwu Rebel
Wydawnictwo Rebel
6 komentarzy
Unknown pisze...

Muszę ją mieć!:)

Unknown pisze...

Bardzo ładne wydanie ;D

Unknown pisze...

Dopracowane wydanie, chyba się na nią skuszę.

Yuri Ossaka pisze...

Rewelacyjnie się prezentuje na półce:]

Zakrecona pisze...

Super gra, emocjonująca i świetna na imprezy.

Unknown pisze...

Gra zdecydowanie dla mnie, teraz tylko muszę ją gdzieś dorwać!