niedziela, 31 stycznia 2016

Wiedźmin. Wydanie kolekcjonerskie - Bogusław Polch, Andrzej Sapkowski, Maciej Parowski

Email Edytuj post

Wiedźmin. Wydanie kolekcjonerskie - Bogusław Polch, Andrzej Sapkowski, Maciej Parowski


Wiedźmin. Wydanie kolekcjonerskie - Bogusław Polch, Andrzej Sapkowski, Maciej Parowski

Autor: Bogusław Polch, Andrzej Sapkowski, Maciej Parowski
Tytuł: Wiedźmin. Wydanie kolekcjonerskie
Cykl: Wiedźmin (tom 1-6)
Wydawnictwo: Prószyński i S-ka
Data wydania: 17 listopada 2015
Liczba stron: 312


"Wiedźmin. Wydanie kolekcjonerskie" przedstawia losy Wiedźmina, który stał się szeroko znany, każdemu fanowi fantastyki. Postać stworzona przez Andrzeja Sapkowskiego zapisała się wielkimi literami na arenie polskiej popkultury. Komiksy o Geralcie z Rivii wydawane były w 1993-1995 roku i od razu zaczęły cieszyć się ogromną popularnością. Scenariusz autorstwa Andrzeja Sapkowskiego i Macieja Parowskiego przyciąga do lektury, a ilustracje Bogusława Polcha budują niesamowity i posępny klimat. Jest to prawdziwa perełka dla oddanych fanów wiedźmińskiego uniwersum.

W niniejszym wydaniu znajduje się komplet sześciu opowieści, adaptacji opowiadań znajdujących się w tomach: Ostatnie Życzenie oraz Miecz Przeznaczenia. Czytelnicy otrzymują wile ciekawych historii o przygodach Geralta i postaci z uniwersum Sapkowskiego. Komiksowa forma daje unikalną sposobność sięgnięcia do głowy twórcy z zupełnie innej strony. Cały zestaw prezentuje się nad wyraz porządnie i dopracowanie. Zachwycając porządnym wydaniem i doborem opowiadań. Teksty przeniesione na nurt komiksu to perełki opowiadań o Geralcie. Dzięki zbiorowi możemy dowiedzieć się o jego przeszłości i poznać więcej szczegółów o jego burzliwych i emocjonujących perypetiach. Sześć powstałych w latach 90 opowieści, zebrane w kunsztownym, kolekcjonerskim wydaniu to prawdziwa gratka dla miłośników wiedźmina. Wcześniejsze jednotomowe edycje "Funky Kovala" i "Ekspedycji" również przypadły mi do gustu i zajmują prestiżowe miejsce na mojej półce. Ilustracje Bogusława Polcha to prawdziwy majstersztyk, jednak są dość specyficzne i nie każdemu muszą się podobać. Klimat lat 90 jest wielce odczuwalny w tym komiksie, co mi akurat bardzo się spodobało. Ta komiksowa forma przeznaczona jest raczej dla czytelników o mocnych nerwach, ze względu na dużą dawkę scen erotycznych oraz mocnych i brutalnych obrazów. Miejscami wulgarny i mroczny komiks powinien usatysfakcjonować czytelników lubiących tego typu pozycje.

"Wiedźmin. Wydanie kolekcjonerskie" to pozycja obowiązkowa dla miłośników cyklu Wiedźmińskiego i fantastyki. Twarda okładka i doskonałej jakości papier sprawiają, że nie można przejść obok tej pozycji obojętnie. Trzysta stron komiksu zawiera wiele porywających przygód i dostarcza sporej dawki emocji. Na końcu tej kolekcjonerskiej pozycji możemy znaleźć mini-dodatki w postaci zdjęć autorów oraz krótkiej historii powstania komiksów. Jak również kilka materiałów na podstawie których powstały opowiadania. Jest komiksem niezwykle dopracowanym, interesującym z dużą dawką przemocy, grozy i akcji. Dla miłośników Geralta jest to pozycja wręcz obowiązkowa. Osoby o trochę słabszych nerwach mogłyby nie przebrnąć przez brutalną całość. Z pewnością sięgnę po kolejne tego typu wydania z Prószyńskiego. Ponieważ stwierdzam, że jak najbardziej warto. Całość dostarcza dużej dawki adrenaliny i mocnych wrażeń. Gorąco polecam!

Za możliwość przeczytania i zrecenzowania tejże książki serdecznie dziękuję
Wydawnictwu Prószyński i S-ka:

Wydawnictwo Prószyński i S-ka
3 komentarze
Unknown pisze...

Zdecydowanie muszę się zabrać za ten komiks!;]

Unknown pisze...

Chyba muszę wybrać się do księgarni:)

Unknown pisze...

Zapowiada się interesująco.