niedziela, 20 grudnia 2015

Tak, Mroczny Władco! Gra podstawowa czerwona - Massimiliano Enrico, Fabrizio Bonifacio, Chiara Ferlito

Email Edytuj post

Tak, Mroczny Władco! Gra podstawowa czerwona - Massimiliano Enrico, Fabrizio Bonifacio, Chiara Ferlito


Tak, Mroczny Władco! Gra podstawowa czerwona

Tytuł: Tak, Mroczny Władco! Gra podstawowa czerwona
Projektant: Massimiliano Enrico, Fabrizio Bonifacio, Chiara Ferlito
Wydawca: Black Monk
Data wydania: 2015
Liczba graczy: od 4 do 16 osób
Wiek graczy: od 8 lat
Czas rozgrywki: ok. 25 minut


"Tak, Mroczny Władco! Gra podstawowa czerwona" to gra karciana, która zawiera w sobie wątki narracyjne. Realia rozgrywki toczą się w tajemniczym świecie Kragmorthy, gdzie o śmierć na prawdę łatwo. Gra pełna jest humoru i zabawnych zwrotów akcji, przy czym jest stosunkowo łatwa do opanowania. Jedyne co jest wymagane to spora dawka wyobraźni i grono znajomych, aby przenieść się w fascynującą krainę fantazji. Gra jest reedycją z roku 2013 i zawiera w sobie ten sam zestaw kart. Powróćmy zatem do mrocznego królestwa gdzie panuje mroczny Rigor Mortis!

Tak, Mroczny Władco! Gra podstawowa czerwona

Arcygeniusz Zła po raz kolejny poniósł klęskę i jego podstępne plany znowu wzięły w łeb. Ktoś jednak zawinił i na pewno poniesie za to srogie konsekwencje. Już Rigor Mortis tego dopilnuje! Tylko wpierw należy znaleźć winowajcę, w śród tchórzliwych i zakłamanych goblinów. Gobliny uniżenie służące Arcygeniuszowi Zła będą starały się za wszelką cenę uniknąć odpowiedzialności i srogiej kary za popełnione błędy. Kłamstwa, półprawdy i zwalanie winy na towarzyszy będzie na porządku dziennym. Aby tylko uniknąć wściekłości Rigora Mortisa, każda taktyka będzie dobra aby tylko uniknąć odpowiedzialności. Rozgrywka wciąga i pozwala graczom, wczuć się w rozgrywaną partię, pogrążając swoich przeciwników aby tylko uniknąć srogiej wściekłości Mrocznego Władcy. Komu uda się ocalić skórę?

Tak, Mroczny Władco! Gra podstawowa czerwona

Rozgrywkę rozpoczynamy od wybrania mistrza gry, który wcieli się w postać Rigora Mortisa. Będzie on kontrolował przebieg gry i wymyślał sytuację, cóż znowu nie udało się wykonać goblinom. Sytuacje mogą być bardzo rożne i ich różnorodność zależy tylko i wyłącznie od pomysłowości mistrza gry. Gdy temat nieudanego zadania zostanie wymyślony, gobliny przechodzą do wymyślania skrzętnych wyjaśnień i wymówek. Należy wymyślić historię, która będzie od teraz naszym alibi, wymyślamy ją w oparciu o karty wskazówek. Budujemy ją również w oparciu o zrzucanie winy na innych graczy poprzez karty akcji. Pozostali gracze mogą, także do naszej opowieści zagrać własne wskazówki, co może za skutkować zrujnowaniem naszej wymówki. Gdy Rigor Mortis uzna, że nasze wyjaśnienia są nie przekonujące rzuca wtedy „Złowieszcze Spojrzenie” na goblina, który nie zdołał się wyłgać. Trzy takie „Złowieszcze Spojrzenia” doprowadzają do wyeliminowania gracza z gry. Rozgrywka jest satysfakcjonująca i dostarcza sporo dobrej zabawy, nawet jeżeli przyjdzie nam ponieść srogą karę.

Tak, Mroczny Władco! Gra podstawowa czerwona

"Tak, Mroczny Władco! Gra podstawowa czerwona" to porządna gra imprezowa dostarczają dużej ilości śmiechu i emocji. Do rozgrywki potrzebne jest najlepiej pięć osób, aby w pełni cieszyć się z gry. Wymagana jest również zdolność do opowiadania historii i znajomość pozostałych graczy. Jest idealną grą dla osób lubiących karcianki i pozycje osadzone w świecie fantasy. Wyjątkowość tej pozycji sprawia, że od samego początku do końca nie opuszczą nas spore emocje. Gra sprawdzi się świetnie na imprezach i spotkaniach w gronie rodzinnym. Mechanika nie nastręcza większych kłopotów, dlatego nadaje się dla osób mało zaznajomionej z grami karcianymi. Rozgrywkę można rozegrać w szybkim czasie co również wpływa na plus dla tej gry. Wydano ją w solidnym pudełku z ładną grafiką, która od razu przykuwa uwagę na półce. Jak najbardziej polecam.

UWAGA!
"Oba zestawy podstawowe (Czerwony i Zielony) gry Tak, Mroczny Władco! mogą być grane osobno lub można je połączyć w jeden duży zestaw z mnóstwem kart pozwalających zrzucić winę na kogoś innego."

Zawartość pudełka:
165 kart

Za możliwość zagrania i zrecenzowania tejże gry serdecznie dziękuję
Wydawnictwu Black Monk
Wydawnictwo Black Monk
6 komentarzy
Unknown pisze...

Partia rozegrana, wszyscy członkowie rodziny bardzo zadowoleni:D.

Anne Heronton pisze...

Doskonale sprawdza się również na imprezy.

Unknown pisze...

Czeka na swoją kolej...

Yuri Ossaka pisze...

Jaka bombowa gra! Coś jak najbardziej dla mnie.

Unknown pisze...

Super zabawa zapewniona :)

Unknown pisze...

Może się skuszę.