środa, 30 grudnia 2015

Big Deal - Brent Beck

Email Edytuj post

Big Deal - Brent Beck


Big Deal

Tytuł: Big Deal
Wydawnictwo: G3
Projektant: Brent Beck
Gatunek: gry karciane
Liczba graczy: 2 - 6 osób
Wiek graczy: od 8 lat
Czas rozgrywki: ok. 30 minut


"Big Deal" to gra karciana, która polega na walce o wielkie pieniądze. Szybkie samochody, wielkie fortuny, ogromne rezydencje i drogocenne kosztowności. Rozgrywka pozwala nam choć przez moment poczuć się jak milioner. Tak jak w życiu, możemy starać się zarobić coś ciężką pracą lub pójść na skróty. W tej grze również mamy taką możliwość, albo będziemy zbierać dobra parami albo spróbujemy ukraść majątek innym graczom. Zwycięzcą zostaje ten gracz, który zyska jak największą ilość pieniędzy.

Big Deal

Droga do fortuny jest długa, choć nie zawsze musi taka być. To co tak ciężko zbierałeś może w jednej chwili przepaść bezpowrotnie. Jachty, akcje, obligacje mogą zostać podkradzione przez przeciwników, którzy będą dostatecznie sprytni i połaszczą się na szybki zysk. Miej się zatem na baczności i pilnuj swych drogocennych przedmiotów. Pozostali gracze będą mieć chrapkę na twoje zbiory, jednak im większy i bardziej cenny zestaw, tym cieszy się większym zainteresowaniem. Jednak nie martw się tak, będziesz miał możliwość odzyskania skradzionych kosztowności. Pamiętaj, jak mawia przysłowie - "fortuna toczy się kołem, kto dziś górą, jutro dołem".

Big Deal

Zasady gry są stosunkowo proste, nawet mało zaawansowani gracze nie powinni mieć problemów z opanowaniem zasad. Rozgrywkę rozpoczynamy od rozdania każdemu z graczy po 4-5 kart, a resztę kart odkładamy rewersem do góry. Jedną z nich odkrywamy i kładziemy obok, jeżeli jest to złoto lub srebro wtasowujemy ją z powrotem do talii i wyciągamy kolejną. Gdy już mamy stos kart do dobierania i stos kart odrzuconych możemy rozpocząć rozgrywkę. W każdej turze mamy do dyspozycji rożne akcje, podczas, których możemy: Stworzyć zestaw z ręki, Stworzyć zestaw, korzystając ze stosu kart odrzuconych, Ukraść wierzchni zestaw innego gracza lub Odrzucić kartę. Jednak wykonać możemy tylko jedną z czterech akcji. Gdy tura dobiega końca dobieramy karty do 4-5, a gdy stos kart ulegnie wyczerpaniu, kończymy rundę i liczymy wartość wszystkich kart, które udało nam się uzbierać. Grę możemy uznać za zakończoną gdy jeden z graczy po podliczeniu przekroczy sumę miliona dolarów.

Big Deal

"Big Deal" to szybka gra w poręcznym pudełku, która potrafi naprawdę wciągnąć. Jest to znakomita gra imprezowa dostarczająca sporej dawki emocji i wrażeń. Umiejętności blefu i podejścia taktycznego jak najbardziej wskazane. Gra wymusza myślenie i planowania z wyprzedzeniem. Jednym graczom wychodzi lepiej innym nieco gorzej, choć i tak wszyscy bawią się równie dobrze i próbują kolejnych podejść. Choć zdarza się, że tracą całe tak ciężko uzbierane bogactwa. Gra sprawia dużą frajdę i daje wiele możliwości prowadzenia rozgrywki. Porządne wykonanie, ciekawe rysunki przemawiają również za tą pozycją. Jak najbardziej polecam.

Zawartość pudełka:
110 kart:
4 karty złoto
8 kart srebro
8 kart nieruchomość
10 kart jacht
10 kart sportowy samochód
10 kart biżuteria
10 kart konto bankowe
10 kart akcje
10 kart kolekcja monet
10 kart gotówka spod materaca
10 kart kolekcja znaczków pocztowych
10 kart świnka skarbonka
instrukcja

Za możliwość zagrania i zrecenzowania tejże gry serdecznie dziękuję
Wydawnictwu G3
Wydawnictwo G3
6 komentarzy
Unknown pisze...

Może być ciekawa :)

Unknown pisze...

Z pewnością zagram.

Unknown pisze...

Kocham małe karcianki, więc koniecznie muszę ją mieć :D

Zakrecona pisze...

Coś nowego i trochę innego, warto poświęcić jej uwagę.

Unknown pisze...

Będę musiała się z nią zapoznać w wolnym czasie.

Sylwia W. pisze...

Wciągająca i innowacyjna, super sprawdza się na imprezach. Sprawdzona w boju:).