niedziela, 18 października 2015

Morze potworów. Komiks - Rick Riordan

Email Edytuj post

Morze potworów. Komiks - Rick Riordan


Morze potworów. Komiks - Rick Riordan

Tytuł: Morze potworów. Komiks
Autor: Rick Riordan
Cykl: Percy Jackson i bogowie olimpijscy. Powieść graficzna (tom 2)
Wydawnictwo: Galeria Książki
Data wydania: 2015
Liczba stron: 128


"Morze potworów" to komiks oparty na popularnej serii „Percy Jackson i bogowie olimpijscy”. Opowiada o perypetiach nastoletniego syna Posejdona, który żyje we współczesnym świecie. Jest to druga adaptacja komiksowa autorstwa Roberta Vendittiego z rysunkami Attili Futakiego i kolorami Tamása Gáspára. Co już na samym starcie jest bardzo dobrą nowiną. Kontynuacja słynnego komiksu "Złodziej pioruna", opowiada kolejne losy Percy'ego. Jednak czy komiks jest wart uwagi? Serdecznie zapraszam do zapoznania się z recenzją.

Percy wyrusza wraz z wiernymi przyjaciółmi na Morze Potworów, aby ocalić ostatnią bezpieczną kryjówkę herosów. Przyjdzie mu jeszcze przy tym poznać mroczny sekret własnej rodziny. Tym bardziej zaskakujący gdy ojcem jest sam Posejdon. Podczas swych licznych przygód przyjdzie mu stawić czoło gangowi agresywnych olbrzymów kanibali, a to dopiero początek niebezpieczeństw jakie go czekają. Przyjaciółka Percy'ego Annabeth przynosi złe wieści. Obóz Herosów zatraca swe magiczne granice, a tajemniczy wróg zaczyna coraz bardziej mącić im szyki. Zło i mrok zaczynają się coraz bardziej panoszyć po świecie.

Od strony graficznej komiks wypada bardzo dobrze, a okładka od razu przyciąga wzrok. Wysoka jakość wydania już na pierwszy rzut oka jest zauważalna, dobrej jakości papier i tusz dają o sobie znać. Dynamiczna akcja i dopracowana kreska uprzyjemnia lekturę, a soczyste ilustracje pobudzają wyobraźnię. Autorzy roszadują fabułą na kartach komiksu, pokazując wiele wątków z serii. Fabuła komiksu została pokazana z należytą dokładnością i starannością. Osoby, które nie miały szczęścia czytać książki, powinny także odnaleźć się w realiach "Percy Jackson i bogowie olimpijscy". Komiks powinien dotrzeć do fanów serii oraz do osób nie zaznajomionych z realiami książki. Szata graficzna prezentuje się dobrze, jest dopracowana i oddaje klimat. Kreska przypadła mi do gustu. Postacie są realistyczne, mimika twarzy przekonuje. Kolory, są wyraziste, podkreślają panujący w komiksie klimat. Adekwatna cena sprawia, że komiks jest bardzo ciekawą pozycją.

"Morze potworów" doskonale oddaje klimat i realia książek Ricka Riordana. Wypada lepiej od poprzedniego tomu i napawa ochotą na dalszą część lektury. Komiks powinien przypaść do gustu fanom serii o Percym Jacksonie, jak i fanom fantastyki. Kreska cieszy oko, akcja pędzi w zawrotnym tempie, a wątki fabularne zaskakują. Całość czyta się szybko i przyjemnie. Jest to kawał porządnej rozrywki, bawiłem się przy nim znakomicie i polecam każdemu fanowi przygód Percy'ego oraz osobą lubiącym komiksy z dużą dawką magii i potworów. Gorąco polecam.

Za możliwość przeczytania i zrecenzowania tejże książki serdecznie dziękuję
Wydawnictwu Galeria Książki:

Galeria Książki
5 komentarzy
Unknown pisze...

Bardzo ciekawy komiks. Zapowiada się znakomicie!

Unknown pisze...

Ciekawa i rzetelna recenzja, chętnie przeczytam Morze potworów :)

Unknown pisze...

Podoba mi się pomysł na stworzone postacie, chętnie bym przeczytał ten komiks.

Unknown pisze...

Myślę, że kiedyś się na niego skuszę.

Unknown pisze...

Może być ciekawy, na pewno się na niego połaszczę :D